Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, çeşitli programlar kapsamında geldiği Van’da önemli açıklamalarda bulundu.
Son 21 yılda Van’a 95 milyar 660 milyon TL’lik yatırımın yapıldığını belirten Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, yapımı devam eden Van çevre yolu projesinin de gelecek yıl tamamlanarak hizmete sunulacağını belirtti.

Van’da 5 kişi tutuklandı Van’da 5 kişi tutuklandı

“ULAŞIM SİSTEMLERİ GELİŞTİRİLDİKÇE SOSYAL REFAH ARTAR”

Son 21 yılda Van’a toplam 95 milyar 660 milyon TL’lik yatırımın yapıldığını belirten Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, yaptığı konuşmada, “Van’da; Van-Hakkari Yolu, Muradiye-Çaldıran Yolu, Van-Edremit-Bitlis il sınırı, Van-Özalp-Saray Kapıköy Yolu gibi birçok yatırımı tamamladık. Devam eden Van Çevreyolu projesini gelecek yıl tamamlayarak Vanlıların hizmetine sunacağız. Erzurum Hududu Çaldıran yolunu, Kapıköy yolunu, Edremit-Gevaş Yolunu, Adilcevaz-Erciş Yolunu ve Van-Çatak yolundaki çığ tünelini de tamamlayacağız. Ulaşım sektörü adeta vücuttaki damarlar gibidir. Bu damarları açacaksınız ki vücut sağlıklı olsun.

Toplumlar ve ülkeler için ulaşım sistemleri geliştirildikçe sosyal refah artar, ticaret artar, güvenlik pekişir, yatırım ortamı iyileşir” dedi.
Türkiye’nin dört bir tarafında yeni projelerle çalışmaların devam edeceğine dikkat çeken Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, “86 milyon biriz, beraberiz, hep birlikte Türkiye'yiz. Hep birlikte Türkiye olarak Türkiye Yüzyılı'nı inşa edeceğiz. Doğusuyla, batısıyla, kuzeyiyle güneyiyle Türkiye Yüzyılı'nı da hep birlikte bir kardeşlik hukuku içinde inşa edeceğiz. Demokraside daha ileriye gideceğiz. Kalkınmamızı daha ileriye taşıyacağız. Dünyada çok daha güçlü bir ülke haline geleceğiz. Daha adaletli bir dünyanın ve daha huzurlu bir bölgenin oluşması için gayret sarf etmeye, liderlik yapmaya devam edeceğiz” diye aktardı.

SAHİL YOLUNU İNCELEDİ

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Van Sahil Yolunu da inceledi.
Çeşitli programlar kapsamında Van’a gelen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, yapımı süren sahil yolunda incelemelerde bulundu. Vali Ozan Balcı, Vanlıyı Van Gölü ile buluşturacak proje hakkında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz’a bilgiler sundu. 12 kilometrelik sahil yolu ve 1100 dönümlük rekreasyon alanında yürüyüş yolları, sosyal donatıları, restoran, büfeler ve dinlenme alanları yer alacak.

Editör: Admin Admin