Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet YılmazVan'daki ziyaretleri kapsamında Tuşba Belediyesi’nde, Tuşba ve Edremit ilçelerindeki yatırımların toplu açılış ve temel atma törenine katıldı.

HİZMETLERE DİKKAT ÇEKİLDİ

Programda ilk olarak konuşan Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, halka hizmet etmekten duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Denize sırtını dönen bir Edremit vardı, devlet büyüklerimizin destekleriyle Edremit’in 50 yıllık sorunlarını bitirdik. Van’ımıza ve halkımıza hizmet etmeye devam ediyoruz. Bugün bitiş aşamasına gelen 6 eseri sizlerin teşrifleriyle açacağız” dedi.
Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman da, “Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar ilçemizde eğitim, kültür, sosyal, turizm, çevre, spor ve altyapı alanlarında örnek teşkil eden büyük projeler gerçekleştirdik” ifadelerine yer vererek, yaptıkları çalışmaları aktardı.

“MEMLEKET İŞİ GÖNÜL İŞİ”

Düzenlenen programda konuşan AK Parti Van Milletvekili Kayhan Türkmenoğlu, “Memleket işi gönül işi sloganıyla yola çıktık ve bu şehirde gönüllere girmeye çalıştık. Bir taraftan hizmetleriyle icra organlarımızı hareketlendirirken, diğer taraftan da güzel hizmetlerle toplumumuzun gönlüne girmeye çalıştık. AK Parti bünyesindeki 7 belediyemizin her birisinin her ay mutlaka bir etkinliği, bir açılışı vardır, bugün Edremit ve Tuşba Belediyelerimizin etkenlikleri çerçevesinde buradayız” diye konuştu.
Hizmetlerinden ötürü Belediye Başkanlarına teşekkür eden AK Parti Van Milletvekili Burhan Kayatürk de, Van’a hizmet etmeye devam edeceklerini aktardı.

Van Gölü'nden tatlı sulara doğru yolculuklarına devam eden inci kefalleri Van Gölü'nden tatlı sulara doğru yolculuklarına devam eden inci kefalleri

BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU

Milletvekili Kayatürk, “Birlik ve beraberlik içerisinde önümüze bakıyoruz, güzel şeyler yapacağız. Güzel şeyler yaptığımızda da sizlerden katkı ve destek isteyeceğiz. Belediye başkanlarımızı yapmış oldukları çalışmalardan dolayı da tebrik ediyorum” diye konuştu.

“EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ ÜLKEMİZE OLAN SEVGİMİZ”

Van’ın ihtiyaç duyduğu her alanda çalışmaların yapıldığına vurgu yapan Van Valisi ve Van Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı da, şu ifadelere yer verdi, “1 milyon 131 bin Vanlı hemşerilerimizin işini gerçekleştirmek için milletvekillerimiz, valimiz, belediye başkanlarımız, kaymakamlarımız, bürokrasimiz, iş dünyamız, esnafımız, sivil toplum örgütlerimiz, köylümüz, üniversitemiz ve basınımız hep beraber çalışıyoruz.

Yüksek bir uyum ve işbirliği içerisinde Van’ımızın imarına, ihyasına, inşasına katkı sağlamak, Vanlı hemşerilerimizin huzur refah ve esenliklerini sağlamak, onların yaşam kalitesine daha çok değer üretmek için mazeret üretmeden, problem üretmeden bütün içtenliğimizle canla başla çalışıyoruz. Eğitimden, sağlığa, sosyal politikalardan, kültür turizme, ulaşımdan, iletişime, kırsal altyapıdan, tarıma hayatın ve yaşamın her alanına ilişkin dokunmadığımız hiçbir alan kalmadı. Bunu yaparken de en büyük gücümüz ülkemize olan sevgimiz, hamiyetperverliğimiz, memleket ve millet sevgimiz, Vanlı hemşerilerimizin bizlere olan güvenleri, inançları oldu.”

“VAN İLİMİZİ TÜRKİYE YÜZYILINA HAZIRLIYORUZ”

Tuşba ve Edremit ilçelerindeki yatırımların toplu açılış ve temel atma töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, “Bugün gerçekleştireceğimiz Edremit Millet Bahçesi, Gençlik Merkezi, İlçe Stadı, havuz ve sahalar ile Makine İkmal Garajı açılışı, Tuşba Bedesten Çarşısı, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu ve Spor Salonu açılışı ile Millet Bahçesi temelinin atılmasının hayırlı olmasını temenni ediyorum. Yaptığımız ve hala devam eden eserlerle Van ilimizi Türkiye yüzyılına hazırlıyoruz. Terör tehdidinin sınırlarımızın dışına atılmasıyla birlikte Doğu Anadolu Bölgemizde gözle görülür iyileştirmeler olduğu bir gerçektir. Terörün en büyük zararını bu bölgede yaşayan insanımız gördü, şimdi terörün olmadığı, huzurun ve güvenin olduğu bir ortamın en büyük faydasını da bölgede yaşayan insanlarımız görüyor, görmeye de devam edecek” dedi.

Yapılan konuşmalardan sonra Tuşba ilçesinde hayata geçirilen Çok Amaçlı Spor Salonu, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu, Toplu Konut ve Bedesten Çarşısı ile Edremit ilçesinde yapılan Makine İkmal Kampüsü, havuz, stadyum ve Millet Bahçesinin açılış töreni gerçekleştirildi.

Buradaki programın ardından Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, AK Parti İl Başkanlığı binasında partililerle bir araya geldi.