Yüz bölgesinde belli bir süre sonra çeşitli sebeplerden dolayı sarkma gibi problemler oluşabilmektedir. Orta seviyede görülen sarkma problemleri için mini yüz germe ameliyatı uygulanmaktadır. Bu ameliyat yüz estetik cerrahisi olarak da bilinmektedir. Oldukça etkili bir ameliyat olduğu söylenebilir.

Lift Mini Yüz Germe Ameliyatı Nedir?

Orta seviyede sarkma problemi yaşayan kişiler cilt üzerine uygulayacağı küçük bir göz estetiği cerrahisi sayesinde yüzünde ciddi oranda değişimler gösterebilmektedir. Sarkmalar sebebiyle uygulanan mini yüz germe ameliyatı sayesinde sarkan yüz cildi hafif bir oranda yukarı doğru çekilmektedir. Aynı zamanda kişinin cilt dokusu çok az bir miktarda çıkartılmaktadır. Bu anlamda kişi çok daha doğal yüz estetik görüntüsüne sahip olur.

Lift Mini Yüz Germe’nin Avantajları Nelerdir?

Mini yüz germe ameliyatının çok çeşitli avantajları bulunmaktadır. Bu avantajlar arasında en önemlisi doğal bir görünüm kazandırmaktır. Kişiler doğal bir görünüm elde etmek istiyorsa ve ileri derecede sarkma bulunmuyorsa cildin de bu durumda bu ameliyatı tercih edebilir. Aynı zamanda ameliyat esnasında açılan yara saç diplerinde olduğu için kolayca gizlenecektir.

Van İl Sağlık Müdürlüğünde iki farklı toplantı Van İl Sağlık Müdürlüğünde iki farklı toplantı

Mini Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Mini yüz germe ameliyatı oldukça kısa bir süre içerisinde yapılabilen bir tekniktir. Bu ameliyat esnasında sarkma olan bölgelerde beş ila yedi santimlik kesiler açılır. Bu kesi genel anlamda saçlı deriye uzanmaktadır. Cilt yukarıya doğru çekilir ve kesi açılan yerden yeniden dikilir. Bu anlamda cilt daha yukarıya kalkacaktır.

Mini Yüz Gerdirme Ameliyatı ile Neler Düzeltilir?

Cilt üzerinde orta derecede ya da az derecede sarkma olan kişiler bu durumdan rahatsız olduğu takdirde doktorları tarafından mini yüz germe ameliyatı yaptırabilmektedir. Bu ameliyat sayesinden yüz hatları çok daha sıkı da kalkıp görülecektir. Tercih yönelik olarak elmacık kemiğine yağ enjeksiyonu, kaş kaldırma ya da gözaltı torbası aldırma gibi ameliyatlar da yapılabilir.

Gıdı Estetiği Nedir? Neden Sarkar?

Gıdı, baş bölgesinin en alt bölgesinde bulunan bir bölmedir. Gıdıda herhangi bir egzersiz yapılamadığı için bir süre sonra yerçekimine karşı gelemeyecek ve sarkma gibi problemler oluşabilmektedir. Bu durumda pek çok kişi gıdı liposuction yöntemine başvurmaktadır. Çene altında biriken yağlar ve sarkmaların giderilmesi için uygulanan bir yöntemdir.

Gıdı Estetiği Kimlere Uygulanır?

Gıdı aldırma ameliyatı aslında pek çok kişi uygulana bilmektedir. Bu anlamda uygunluk sağlamak adına en iyi teşhisi kesinlikle doktor verecektir. Kişiler plastik cerrahi ile görüştü takdirde uygunluğunu tespit eder. Gıdı bölgesinin aşağı doğru çok sarkması ve gıda liposuction için kişinin 20 yaş ila 50 yaş aralığında bulunması gerekir.

Gıdı Estetiği Hangi Durumlarda Gereklidir? İyileşme Süreci Nasıldır?

Her ameliyat olmak isteyen maalesef gıdı estetiği ameliyatı olamayabilir. Kırışıklıkları azaltmak için, sarkık cildi uzaklaştırmak için, gıdıyı ortadan kaldırmak için ve daha genç bir görünüm için gıdı liposuction yöntemi uygulanmaktadır. Kişiler operasyondan sonraki 15 gün şişlik ya da morarma yaşayabilir.

Göz Kapağı Düşüklüğü Nedir?

Göz kapağı düşüklüğü göz üzerinde bulunan göz kapağının yağ ya da deri fazlalığı sonucunda kasların zayıflamasıyla aşağı doğru sarkmasıdır. Bu gibi durumlar sonucunda pek çok kişi göz kapağı estetiği olur. Bu sayede fazla yağ ve deri göz üzerinden kaldırılır.

Göz Kapağı Düşüklüğü Neden Olur?

Göz kapağı düşüklüğü ilaçlar ya da hastalıkların yan etkisi, yaşın ilerlemesi ile kasların zamanla zayıflaması, göz tümörü, hipertansiyon ya da diyabet hastalıkları gibi durumlar sonucunda oluşabilmektedir. Kişiler doktor ile görüştükten sonra göz kapağı estetiği yaptırarak bu durumdan kolay bir şekilde kurtulabilir.

Göz Kapağı Yaşlanma Belirtileri Nelerdir?

Dışarıdan bakıldığı zaman göz kapağının göze doğru aşağı inmesi kırışıklıkları daha çok ortaya çıkaracaktır. Bu sebeple göz kapağı yaşlanma belirtileri arasında kendine en çok belli eden yerlerden biri olduğu söylenebilir.

Göz Kapağı Estetiği (Blefaroplasti) Sonrası İyileşme Süreci

Göz üzerinde bulunan fazla yağı ve deriyi aldırmak için başvurulan estetik ameliyatlardan biri göz kapağı estetiği ameliyatıdır. Kişiler bu ameliyattan sonra kısa bir süre içerisinde iyileşme görecektir. Doktor tavsiyesine göre buz uygulamak gerekir. Şişlik ve arının azalması göz kapağı estetiği sonrasında buz uygulaması ile mümkün olacaktır. Bununla beraber oluşan ya yara bir hafta boyunca düzenli pansuman yaptırılmalıdır.

Editör: Admin Admin