Vanspor Kaptan Medeni Bingöl ile devam dedi Vanspor Kaptan Medeni Bingöl ile devam dedi

Van Spor Futbol Kulübü kötü gidişatın faturasını basın mensuplarına kesmeye devam ediyor.

Van Hakimiyet'in Haberine göre, Van Spor' en büyük destekçilerinden olan kentteki basın mensupları, mevcut yönetim tarafından karşılık bulmadı. Her türlü kulübe destek veren gazetecilere, yönetim tarafından ambargo uygulanmaya devam ediliyor.

Van Spor FK yönetimi, Pazar günü Van'da oynanan Beyoğlu Yeni Çarşıspor maçında da bazı gazetecileri basın tribününe almayarak, stadyumda görevli personellere talimat verdiği öğrenildi.

Dün Van'da oynanan Bölgesel Amatör Ligi karşılaşması Van Gölü Sportif Faaliyetler- Siirt Kayabağlar Belediyespor maçında taraftarların Van Spor Başkanı feyat Kıyak'ı protesto ettiği görüntüleri servis eden Van Ekspres Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İshak Kara'nın stadyuma alınmaması için büyük çaba harcandığı dikkatlerden kaçmadı.

Gazetemizin araştırmaları ve ulaştığı bilgilere göre, gazeteci İshak Kara'ya uygulanan stadyum ambargosunun yeni değil, son 5 iç saha karşılaşmasında basın tribününe alınmadığı, gazeteci Kara'nın maçları taraftarlar arasında izlediği öğrenildi.

Yönetim, basın tribününe kilit vuruldu

Van Spor'a tarihi boyunca en büyük destek kentte görev yapan basın mensuplarından veriliyorken, mevcut yönetim döneminde basın tribününde gazeteci bulmak neredeyse imkansız duruma geldi. Gerek toplumsal olaylarda, gerekse spor müsabakalarında kamuoyuna bilgileri doğru ulaştırmak için görev yapan kentteki gazetecilerin maruz kaldığı ambargo neticesinde basın tribünü boş kaldı.

Van Spor'da alınan son yenilgi sonrasında istifa depremi yaşanırken, yönetimin gazeteciler hakkında nasıl bir karar alacağı ise merak konusu.

Kaynak: Vanekspres