Vanspor'da Kongre sonrası başkan Erol Temel'den ilk açıklama! Vanspor'da Kongre sonrası başkan Erol Temel'den ilk açıklama!

İş insanı Turgut Lenk yaptığı yazılı açıklamada, Çok kıymetli basın mensupları, çok değerli Van’ımızın güzide insanları; Vanspor’umuzun taraftarları ve taraftarlar dernek başkanlarının bilindiği gibi Vanspor, Vanımız ve Vanlılar için çok önem arz etmektedir.

YÖNETİMİN ÇOĞU İSTİFA ETTİ

O açıdan basında ve dostlarımızdan aldığımız bilgilerden dolayı Vanspor sıkıntılı bir sürece girmiştir. Ve şuan ki yönetim kurulundan çoğunluğu istifa etmişlerdir. Tüzük gereği disiplin kurulu asil ve yedek üyelerin çoğunluğu istifa ettiği için yönetim otomatik olarak düşer, o nedenle kulüpler veya dernekler 30 gün içinde kongreye gitmek zorunda kalır. Kongrede seçimle gelemeyen üyelere yeni yönetim tüzük gereği seçime gitmesi ve yönetim kurulu istifasından sonra başkan ve yönetimi yasal olmakla beraber resmiyette yetkili sayılamaz, bu nedenle de başkanımız Sayın Ferhat Kıyak Bey’im de bilgisi olduğu için ve basında açıklaması ‘’ben ve yönetimim olarak kulübü bırakacağız talipli kim varsa onlara devir edeceğim’’ açıklamasını yapmıştır.

FEYAT KIYAK: BURHAN ABİM NE DERSE ONU YAPARIM

Ben ve yönetimim  o açıklamadan sonra Vanspor’a sahip çıkma açısından görüşmeler ve çalışmalarımız başlamıştır. Ben de Sayın vekilimiz Burhan Kayatürk Bey ile bir araya gelerek Vanspora talipli olduğumuzu ilettik, kendisi de olumlu karşılayarak “Sayın Ferhat Başkan ile bir araya gelmeniz gerekmektedir. Görüşün konuşun çözün” dedi ve Ferhat başkanı Vekilimiz Burhan Bey arayarak ikimizi bir araya getirterek görüşme şansı yaşattı Ferhat başkan beni arayarak görüşmemiz gerektiğini söylemesi ile kendisinin kaldığı oteline gittim.

VANSPORU BIRAKIYORUM BENDE ARTIK YORULDUM

Başkan bana ‘’Abi beni Burhan abi aradı Burhan Vekilim ne derse ben onun doğrultusunda isteklerini yerine getiririm senin için beni aradığı için bende artık Vansporu bırakacağım yoruldum. Senin için de ben görüşmeler yaptım çok kıymetli büyüklerimle önemli kişilerle Van’da görüştüm görüştüğüm herkes senin ve yönetiminin Vanspor’u almanızı istemektedirler. Bilindiği gibi ben ve Van halkının da taraftarının da herkesinde senin Vanspor’u almak için yıllardır çok mücadele verdiğini, arzu ve istekli olduğunu bildiğimizden dolayı ben bırakacağım için sana ve yönetimine almanız için destek olup kulübü almanızı sağlayacağım’’ dedi. Ben de “sağolsun kendisine teşekkür edip maddi ve manevi sıkıntılarına  destek olacağımı” diyerek  ayrıldım ve o günden sonra ben çalışmalarıma hız vererek Van’ın değerli büyükleri kanaaat önderleri Vansporun taraftarları sivil toplum kuruluş yetkilileri, çok kıymetli basın mensubu kardeşlerimle ve Nasır Çetin Bey ile Gökhan Hanoğlu Beyler ile de istişare ederek destek istedim. Sağolsun hepsine minnettarım bizim gelmemiz için bizlere çok ciddi, samimi ve arzu ile destek vermeleri bizleri mutlu etmiştir.

Ben de burda tüm görüştüğüm veya görüşemediğim tüm Vanlı abilerimize veya kardeşlerimize ilgi ve alakalarından dolayı şimdiden teşekkür ediyor minnettarlığımı iletiyor kendilerine sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Biz şuan siz kıymetli basın kardeşlerimize adaylığımızı açıklıyoruz maddi ve güçlü yönetim kurulu olarak vanspor yönetimine talipliyiz ve basın açıklamamızdan sonrada çalışmalarımız devam edecektir.

VALİ BEY, İL BAŞKANI, MİLLETVEKİLLERİYLE GÖRÜŞME SAĞLAYACAĞIM

Sayın başkan Ferhat Kıyak Bey ile tekrar görüşme sağlayacağız Sayın Burhan Kayatürk, Sayın Kayhan Türkmenoğlu, Sayın Emre Güray beyler ile tekrar görüşme sağlayacağımızı ve özellikle Kıymetli valimiz Sayın Dr. Ozan Balcı Bey ile de bir araya geleceğimizi taraftarlar dernekleri başkanları ile görüşmelerimi sürdüreceğimi ve tüm sivil toplum kurumları ile Van’da yetkili etkili değerli büyüklerimiz ile bir araya tekrar gelerek vanspor ile birleşmeyi kardeşliği beraberliği güçlendirerek ayrım yapmadan hedefimiz ve mücadelemiz Van, vanspor ve Vanlılar için olacaktır.

SLOGANIMIZ MUTLU ET MUTLU OL

Benimde futbolcu oluşum ile birlikte futbolun mutfağından geldiğim için tüm bilgi birikim ve enerjimi Van için Vanspor için Vanlılar için buradan Van halkına söz vererek mücadele edeceğimizi bildirir tüm Van halkının destek vermelerini bekliyor sevgi ve saygılarımı iletiyoruz sloganımız ‘’mutlu et mutlu ol’’ diyerek hep birlikte yola devam ediyoruz. Van halkına saygılarımızla…

Editör: Admin Admin