Oldukça sık görülen saç dökülmesinde hücresel tedavi yöntemi ile başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Bu Ankara saç kök hücre tedavisinde, kişinin kendi hücreleri ile bir tedavi uygulanmaktadır. Tedavi sonucunda kişiler eski gür ve sağlıklı saçlarına kavuşabilmektedir.

Güncel çalışmalardan alınan veriler ile kök hücrelerin tamir edici ve yenileyici özelliklerinin tıp alanında da tedavi amaçlı olarak kullanılacağı gösterilmektedir. Özellikle kök hücre tedavisi erkek saç dökülme sorunları için kesin bir çözüm sunmaktadır.

Ankara Saç Kök Hücre

Kök hücre saç ekimi ile kişinin kendi saç köklerinden alınan kök hücreler, saç dökülmesi olan bölgeye nakledilmektedir. Yapılan Ankara saç kök hücre tedavisi ile saç kökleri daha etkili şekilde iyileşerek, yeniden büyümektedir.

Kök hücreler, saç folikülleri üzerinde olumlu bir etki yaratarak saç dökülmesini durdurmaktadır ve yeni saçların büyümesini teşvik etmektedir.

Bu tedavi yöntemi, saç dökülmesi yaşayan kişiler için etkili bir çözüm yaratmaktadır. Ancak bu yöntemin etkili olması için uygulama şeklinin doğru olması ve saç dökülme nedenin net olarak belirlenmesi gerekir.

Saç Kök Hücre ne Zaman Etkisini Gösterir?

Saç kök hücre tedavisinin etkileri, işlemden 1 – 3 ay sonra görülmeye başlamaktadır. Bu dönem, saçın anajen, telojen ve katagen evreleri ile ilgilidir ve Ankara saç kök hücre tedavisinin sonuçları tam olarak 6 ay içerisinde görülmektedir.

Ayrıca işlem sonrasında saçı destekleyen vitamin ve sprey gibi ürünlerinde kullanılması gerekir. Kök hücreler kendilerini yenilemeye devam ettikçe bu etkiler uzun süre devam edecektir.

Saç Kök Hücre Tedavisinin Faydaları ve Avantajları

Bu işlemde kişiler ayakta tedavi edilmektedir. Ayrıca kök hücre tedavisi ile doğal saç b büyümesi teşvik edilmektedir. İşlem sonrasında alerjik reaksiyon, enfeksiyon ya da saç derisinin tahrişi gibi yan etkiler oluşmamaktadır. Bu da daha iyi bir iyileşme süreci geçirmenizi sağlayacaktır.

Tüm bunların yanı sıra kök hücre tedavisi zayıf ve yaşlı saç foliküllerininde canlanmasını sağlamaktadır. Hasarlı ve ince saçlarda kök hücre tedavisi ile iyileşmektedir.

Botoks Nedir? Botoks Hangi Bölgelere Uygulanır?

Botoks, kişilerin yüzlerindeki çizgilerin ve kırışıklıkların azalması için uygulanan bir yöntemdir. Yapılan Ankara botoks işlemi yüzün her yerinde kullanılabilmektedir. Alın kırışıklıkları, göz kenarlarındaki kırışıklar, ağız kenarlarındaki kırışıklar, kaç çatma çizgileri, sigara çizgileri ve boyun bantları gibi yerlerde botoks işlemi sık sık kullanılmaktadır.

Botoks ile Yapılan Tedaviler Nelerdir?

Botoks, kasların kasılmasına neden olan damarlar üzerinden gelen bazı sinyalleri engellemektedir. Bu Ankara botoks işlemi yaygın olarak alın ve göz çevresinde kullanılmaktadır.

Kırışıklıklara neden olan yüz kaslarını geçici süreliğine gevşetmektedir. Bunun yanı sıra botoks Ankara işlemi, bazı rahatsızlıkların tedavi edilmesi içinde kullanılmaktadır. Bu rahatsızlıklar ile ilgili bir sıralama yapacak olursak;

1.    Şaşılık,

2.    Aşırı terleme,

3.    Kronik migren,

4.    Dervikal distoni,

5.    Dış sıkma,

6.    İdrar tutamama,

7.    Göz seğirmesi.

Botoks Kimlere Yapılabilir? Kimler Botoks Yaptırabilir?

Botoks işlemi, başta estetik sorunlar olmak üzere bazı rahatsızlıkların tedavisi içinde kullanılmaktadır. Yapılan klinik çalışmalar sonucunda botoks Ankara işleminin gayet başarılı sonuçlar verdiği tespit edilmiştir.

Bu nedenle uygulama ile ilgili herhangi bir sorun bulunmamaktadır. Ancak nöron ve kas problemi olan kişiler için Ankara botoks işlemi çok fazla önerilen bir tedavi yöntemi değildir. Bu nedenle kişilerin dikkatli olması gerekir.

Genital estetik kadın sağlığında birçok probleme çözüm oluyor! Genital estetik kadın sağlığında birçok probleme çözüm oluyor!

Botoks yaş sınırı düşünüldüğünde 18 ile 65 yaş arasında olan herkese uygulanabilmektedir. Bu yaş sınırında olan ve rahatsızlığı olan kişiler için botoks Ankara işleminde öncelikler tanınmaktadır.

Editör: Admin Admin