Van’da imitasyon altın çılgınlığı! Van’da imitasyon altın çılgınlığı!

Türkiye genelinde belediye başkan aday adaylığı başvuruları devam ediyor. Ak Parti’nin 9-22 Kasım tarihlerinde gerçekleşen başvuru süreci tamamlanırken şu sıralar ise HEDEP’in başvu süreci devam ediyor. Başvuru süresini 10 Aralık’tan 20 Aralık’a uzatan HEDEP’te çok konuşulacak bir başvuru yapıldı.

2004-2014 yılları arasında Gürpınar’dan üst üste 10 yıl belediye başkanlığı yapan ve hem Saadet Partisi hem de Ak Parti’den girerek seçim kazanan Fuat Yaşar Atan yeniden belediye başkanlığı için aday oldu. AK Parti’den ayrıldıktan sonra bir dönem DEVA Partisi’nde de siyaset yapan Atan, Mart 2024 seçimlerinde ise HEDEP’ten aday olmak üzere aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Başvurusunu; “Güzel ilçem Gürpınar’ın her bir ferdinin paydaş olduğu belediye kaynaklarının israfına, algı siyasetine, tefrik ve haksızlığa dur demek için Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisinden Belediye eş başkan aday adaylığı başvurumu yaptım. Yaptığım örnek belediyecilik yapacağımın teminatıdır.” Sözleri ile paylaşan Atan’ın adaylığını ilan ettiği paylaşıma onlarca destek mesajı geldi.

sehrivan