Vanspor FK ile Kırklarelispor Van Atatürk Şehir Stadı’nda karşı karşıya geldi.

Her iki ekip de, karlı zeminde top kontrolü yapmakta güçlük çekti. Kontrolü elinden bırakmadan atak olgunlaştırma gayreti ortaya koyan Vanspor FK, aradığı golü 21. dakikada buldu. Bu dakikada sağ kanattan atağa çıkan Vanspor FK’de ceza sahası içine yapılan ortaya Harun Kavaklıdere kafa vuruşu yaparak meşin yuvarlağı ağlarla buluşturdu. 1 – 0. Top kontrolünün güç olduğu karşılaşmada hakem zaman zaman oyunu durdurarak çizgi temizliği yaptırdı.

Maçın ilk yarısında başka gol olmayınca Van Spor FK ilk devreyi 1 – 0 önde kapattı. Maçın ikinci devresine Vanspor FK kontrollü başladı. Kötü zemine rağmen pas yaparak gol yollarını zorlayan Vanspor FK, rakibine de gol şansı tanımamaya çalıştı. Dakikalar 69’u gösterdiğinde Van Spor FK etkili bir atak geliştirdi.

Van Sporlu o isim PFDK’ya sevk edildi Van Sporlu o isim PFDK’ya sevk edildi

Gelişen atakta ceza sahası içinde topla buluşan Sinan Kurumuş, topu çok güzel önüne çekerek düzeltti, rakip defansı bozdu. Ardından sağ ayakla çok güzel bir vuruş yapan Sinan Kurumuş, takımının 2. golüne imza atan isim oldu. 2 – 0. Maçın kalan bölümlerinde her iki takımın da çabaları başka gol getirmeyince mücadele Vanspor FK’nin 2 – 0 üstünlüğü ile sona erdi. Lider Esenler Erokspor’un bay geçtiği haftada Vanspor FK hanesine 3 puan daha yazdırarak zirveye bir adım daha yaklaşmış oldu.