ABD, Apple Watch satışlarını resmen yasakladı ABD, Apple Watch satışlarını resmen yasakladı

Namazın şartlarından birisi olan istikbal-i kıble, namazı Kabe istikametine yönelmek suretiyle kılmayı ifade etmektedir. Bu şart namazın geçerlilik ve sıhhati açısından pek önemlidir. Zira namaz kıble cihetine doğru kılınan bir ibadettir. Dolayısıyla namaz için kıble yönünün doğru şekilde tespit edilmiş olması mühim bir gerekliliktir. Ev veya işyerimizin kıble yönünü biliyor olabiliriz. Peki ev veya işyerimizi farklı bir yere taşıdığımızda kıbleyi nasıl tayin edeceğiz? Yahut gezi veya seyahat gibi durumlarda kıbleyi nasıl bulacağız?

Kıble yönünü tespit etmek için çeşitli yöntemlerden istifade edebilirsiniz. Kıble yönünü bilmediğiniz bir yerde öncelikle kıble istikametini bilen birisinden yardım alabilirsiniz. Etrafınızda size yardım edebilecek bir Müslüman bulunmuyorsa ne yapacaksınız? İşte böyle durumlarda imdadınıza pratik ve hızlı sonuçlar veren Kıble Bulma servisleri yetişecektir. Günümüz internet teknolojisi ile Google Maps alt yapısını kullanan çevrimiçi kıble bulucu servisler popülerlik kazanmıştır. Bu servisler, kullanıcıların bulunduğu konuma göre Mekke'deki Kabe istikametine doğru kıble yönünü kolayca belirlemelerine olanak tanımaktadır. Servis kullanıcısının online harita üzerinde bulunduğu konum ile Kabe arasına çekilen kıble yönü hattı ile kıble yönünü hızlı ve kolayca bulabilmesi amaçlanmaktadır. Kıble yönü araştırması yapan kişi online harita üzerindeki kıble hattını çevresindeki bina ve nesnelere uygulamak suretiyle hızlıca kıble yönünü bulabilmektedir. Online haritalar ile kıble yönünü bulduran en güvenilir servis Kıble Bul sitesidir. Kıble Bul servisine giriş yapın ve saniyeler içerisinde çevrimiçi harita vasıtasıyla kıble yönünüzü bulun.

Çevrimiçi kıble yönünüzü bulduran bu servisler, bulunduğunuz yerin pusula için kıble derecesini de vermektedir. Yani manyetik pusula yardımıyla kıble yönünü tespit etmek isteyenler için ayrıca konumunuzun kıble derecesini de sizlere sunmaktadırlar. Kıble yönünü pusula ile bulmak isteyenlerin yanı sıra kıblesini teyit etmek isteyenlere de bu şekilde yardımcı olmaktadırlar. Dünyanın neresinde olursanız olun pusula için kıble derecesini öğrenmek isterseniz yine Kıble Bul servisinin Qibla Direction sayfasını ziyaret etmelisiniz. Yabancı bir şehir veya ülkede kıble bulma servisi size ziyadesiyle yardımcı olacaktır.

Google Maps alt yapısını kullanan online kıble bulma servisine bağlanmadan önce mobil cihazınızın konum servisini etkinleştirmelisiniz. Mobil cihazınızın konum özelliği aktifken bu servise giriş yapar yapmaz online harita üzerinde kıble yönü hattınız belirecektir. Aynı zamanda bulunduğunuz konumun pusula için kıble yönü derecesi de ayrıca size sunulacaktır. Artık bu yöntemlerden herhangi biriyle kıble yönünüzü saniyeler içerisinde belirleyebilirsiniz. Online haritalar ile kıble yönünüzü bulmanız için size tavsiye edebileceğimiz adres https://www.kiblebulma.com dur. Hızlı ve pratik bir şekilde kıble yönünü bulmak için bu hizmeti kullanmanızı öneririz.