İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından ‘1000 Ses Tek Nefes’ sloganıyla 1000 kadının katılımıyla kurulacak olan koro için başvurular devam ediyorKOCAELİ (İGFA) -  İzmit Belediyesi; kadınların toplumdaki yerini ve görünürlüğünü arttırmak amacıyla sadece kadınlardan oluşacak bir koro kuracak.

Van Gezi Rehberi Van Gezi Rehberi

Kadınların sesinin daha gür çıkması adına kurulacak olan koro için geçtiğimiz hafta itibariyle başlayan başvurular sürüyor. Başvurular www.izmit.bel.tr adresinden yapılıyor. Toplumsal cinsiyet eşitliğine dikkat çekecek olan İzmit Belediyesi, 1000 kadını tek ses olmaya davet ediyor.

‘1000 Ses Tek Nefes’ Kadın Korosu Projesiyle ilgili bilgi veren İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdür Vekili Burcu Bineklioğlu, “Cumhuriyetimizin 100. yılına özel  tarihi bir etkinliğe imza atıyoruz. Kadınların birlikteliğini temsil eden ‘1000 Ses Tek Nefes’ kadın korosunu oluşturuyoruz. Bu koroyu kadının toplumdaki yerini ve gücünü temsil edeceğine inandığımız için kuruyoruz. Erbil Aydın şefimizin önderliğinde Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendireceğimiz, Cumhuriyet Kadını olmanın gururunu yaşayacağınız ‘1000 Ses Tek Nefes’ kadın koromuza herkesin katılımlarını bekliyoruz.” dedi.

‘1000 Ses Tek Nefes’ Kadın Korosu Projesine katılmak için başvuruda bulunan Ayşe Aydın adlı vatandaş, “İzmit Belediyesinin düzenlediği ‘1000 Kadın Tek Nefes’ projesi Cumhuriyet’in 100. yılında biz Atatürk kadınları, Cumhuriyet kadınları olarak bu projede seve seve, canı gönülden yer alıyoruz. Umarım çok keyifli, çok güzel olur. Cumhuriyetin 100. Yılına yakışır bir proje gerçekleşecek. Bizler korolarda yer alan kişileriz. Umarım çok coşkulu, Cumhuriyetin 100. yılına yakışan çok güzel bir konser olacak. İzmit Belediyesinin de bunu organize etmesi bizim için gurur vesilesi” diye konuştu.

“1000 SES TEK NEFES IŞIK OLACAK”

29 Ekim Kadınları Derneği Kurucu Başkanı Gülşen Müstecaplıoğlu projeye dair şu ifadeleri kullandı; “İlk duyduğumda çok heyecanlandım. Şu anda kadının adı yok diyebilirim ama biz diyoruz ki ‘biz varız’. Onun için ‘1000 Kadın Tek Nefes’ bana çok iyi geldi. Onun için buradayım. 29 Ekim kadınları olarak da destekliyoruz. Mor Ev’de çalışmalarımız da devam ediyor. Bence ses getirecek. Cumhuriyetimizi başka türlü kurtaramayacağız. Cumhuriyeti kadınlar kurdu aslında. İnşallah ‘1000 Ses Tek Nefes’ ışık olacak, ses olacak, 29 Ekim’e yakışan bir şey olacak. Hayırlı olmasını diliyorum"

Kaynak: igf