(Z) Kütüphane törenle hizmete açıldı

İpekyolu Belediyesi'nce  Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi'nde yaptırılan Zenginleştirilmiş (Z) Kütüphane törenle hizmete açıldı.

(Z) Kütüphane törenle hizmete açıldı
16 Aralık 2017 - 23:45

İpekyolu Belediyesi'nce  Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi'nde yaptırılan Zenginleştirilmiş (Z) Kütüphane törenle hizmete açıldı.

Törende bir konuşma yapan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkanı Cemil Öztürk, Belediyemizce ilçe genelinde 10 okulda yapılan Z kütüphanelerin ilkinin Mimar Sinan İlk ve Orta Okulu'nda hizmete açıldığını ve büyük ilgi gördüğünü  belirterek,  zincirin ikinci halkası olan Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi Z kütüphanesinin modern görünümü ve kullanışlılığı ile fark yaratacağını söyledi.

Okumaya ve bilgiye ulaşmada kütüphanelerin öneminin büyük olduğunu vurgulayan Öztürk, günümüz şartlarında öğrencilere sadece kitap ile eğitim vermek, öğrenme faaliyetlerini sadece kitap ile desteklemek yerine, Z-Kütüphane olarak tanımlanan, zenginleştirilmiş kütüphane kavramının hayata geçirildiğini vurguladı.

Bugün hizmete açılan ve 141 metrekarelik alana yapılan Z kütüphanede; 1 adet duvara monte OKU şeklindeki kitaplık,1500 adet kitap,  1 adet dünya konseptli kitaplık,6 adet duvar tipi ağaç kitaplık, 2 adet duvar kitaplık, 2 adet duvar tipi radüslü kitaplık, 1 adet lotus orta kitaplık, 2 adet ağaç form orta kitaplık, 6 adet kare masa, 4 adet lotus çeyrek puf, 2 adet çeyrek daire kitaplıkla bitişik  dörtlü bilgisayar masası,1 adet çeyrek oval banko, 33 adet sandalye, 2 adet beşli orta kitaplık, 6 adet duvar pano seti bulunuyor.

Başkan Vekilimiz Öztürk açılışın ardından öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelerek onlarla sohbet etti, talep ve ihtiyaçları hakkında bilgi aldı, branşlarında başarılı olan sporcuları tebrik etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum