YYÜ Rektörü Peyami Battal'dan atama açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan atama kararlarına göre, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğüne Peyami Battal'ın yerine Prof. Dr. Hamdullah Şevli atandı.

YYÜ Rektörü Peyami Battal'dan atama açıklaması
19 Nisan 2019 - 19:42

Yayımlanan atama kararlarından sonra Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Peyami Battal, sosyal medya hesabından açıklamada bulunarak, “Resmi Gazete yayınlanan atamalarda Üniversitemize Değerli arkadaşımız Prof.Dr. Hamidullah Şevli atanmıştır. Kendisini tebrik ediyorum. Van’a ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Allah utandırmasın.” dedi.

İşte Peyami Battal’ın sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklama:


ekran-alintisi-005.jpg

Hamdullah Şevli YYÜ’de hangi görevlerde bulundu?

1996-2010 yıllarında Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde Araştırma Görevlisi ve Yardımcı Doçent olarak görev yaptı. Matematik Bölümü Analiz ve Fonksiyonlar Teorisi Anabilim Dalı Başkanlığı görevini yürüttü.

2014 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi ve Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi işbirliğinde Van’da “Sosyo-Ekonomik, Kültürel ve Siyasi Boyutlarıyla Çözüm Süreci” Kongresinin koordinatörlüğünü yapmıştır. Türkiye'de Eğitim Sistemi, Türkiye’de Matematik Eğitimi ve Öğretimi üzerinde çalışmalar yapan ekipler içinde yer almıştır.

2019 yılında yayımlanan karar ile Van Yüzüncü Yıl Rektörlüğüne atanmıştır.

Wanhaber


YORUMLAR

  • 0 Yorum