Yüksek Topuklu Ayakkabı Alışverişi Nasıl Yapılır

Alışverişe yaparken, diğerlerinden daha güzel olan bir çift yüksek topuklu ayakkabı görüyorsunuz. Onları satın alıyor, gururlu ve mutlu hissediyoruz.

Yüksek Topuklu Ayakkabı Alışverişi Nasıl Yapılır
17 Ağustos 2019 - 19:49
Reklam

Alışverişe yaparken, diğerlerinden daha güzel olan bir çift yüksek topuklu ayakkabı görüyorsunuz. Onları satın alıyor, gururlu ve mutlu hissediyoruz. Ama dışarı çıkma anı geliyor ve yarım saat sonra ayaklarınızdaki ağrıyı hissediyoruz. Sorun nedir, ayağınız için yanlış ayakkabıyı seçmiş olabilir misiniz? Yüksek topuklu ayakkabı alışverişi nasıl yapılır?

Topuklu Ayakkabı Seçim Adımları

Ayakkabı almak için acele etmeyin. Evet, topuklu ayakkabı modelleri nin çok güzel olduklarını biliyoruz. Ancak sadece güzel olduğu için bir ayakkabı almak sonrasında size uymadığını fark etmenize neden olabilir. Ayakkabının size uyup uymadığını anlamak için aldıktan sonra dışarı çıkmadan normal bir tempoda yaklaşık 10 dakika boyunca giyin. 10 dakika sonra ayakkabıların rahat olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Bir topuklu ayakkabıyı ilk kez deneyecekseniz, öğleden sonra, ayağınızın biraz şişmiş, ancak çok fazla da şiş olmadığı zaman diliminde deneyin. Akşamüzeri 4 ila 6 arası ayakkabıları denemek için mükemmel bir zamandır.

Her zaman yüksek kalitede ayakkabılar alın. Daha az pahalı olan ayakkabıların çoğu genellikle kötü kalitededir ve yalnızca görünüşünüzü değil ayaklarınızı ve genel ruh halinizi de mahvedebilir. Ayrıca, derinizin şişmesini ve ayaklarınızın ağrımasını önlemek için sadece yumuşak malzemeden yapılmış ayakkabılar satın alın.

Topukların ne kadar olmasını istiyorsunuz? Topuk boyu çok uzunsa platform bir model seçmeniz gerekebilir. Ya da uzun topuklu modelleri giymekte zorlanıyorsanız kısa topuklu ayakkabı size daha uygun olabilir. Bunun nedeni sırt ağrısını, ağrıyan ayakları ve denge eksikliğini ve en önemlisi yürüme imkansızlığını önlemektir. Neyse ki Binbon’da her ihtiyacınıza ve zevkinize göre, tüm topuk boylarında kaliteli ayakkabı modelleri bulmanız mümkündür.

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum