WhatsApp'ın yeni özelliği nedir? nasıl kullanılır?

Dünyanın en büyük popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp yeni bir özelliği ile gündeme geldi.

WhatsApp'ın yeni özelliği nedir? nasıl kullanılır?
22 Mart 2019 - 23:34

Sosyal medya devi Facebook'un bünyesinde bulunan popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın üzerinde çalıştığı yeni özellik kullanıcılara pahalıya mal olabilir. WhatsApp, akıllı telefonlar için geliştirilmiş bir mesajlaşma ve arama uygulaması. Yurtdışında seyahat ederken veya uzaktayken, WhatsApp kullanan arkadaşlarınızla dilediğiniz gibi mesajlaşabilir, çektiğiniz fotoğrafları ve videoları anlık olarak paylaşabilirsiniz, hem de hiçbir ücret ödemeden!

ABD basınının şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı haberlere göre, WhatsApp kullanıcılarının birbirlerine kolayca ve hızlı bir şekilde para göndermelerini sağlayacak ödeme hizmetini Brezilya ve Meksika'da kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Bu özellik kullanıcıların hayatlarını kolaylaştıracak. Uzmanlardan uyarı geldi Ancak siber güvenlik uzmanları kullanıcıları uyardı. Banka hesaplarını WhatsApp hesaplarına bağlayacak kullanıcıların güvenliklerini gözden geçirmeleri gerekiyor. Hayatı kolaylaştıracak olan bu özellik siber korsanların da banka hesabınıza ulaşmasını da sağlayabilir.

Peki WhatsApp'ın bu özelliği nasıl çalışacak?

WhatsApp'ın sistemi, Birleşik Ödemeler Ara yüzüne (UPI) dayanıyor.

Yaygın olarak kullanılan dijital bir ödeme sistemi olan UPI ile entegre olan sistemin çalışabilmesi için, öncelikle banka hesabınızı WhatsApp'a bağlamanız gerekiyor. Bunun için kullanıcılar telefon numaralarıyla doğrulama yapıyor.
Daha sonra ise sisteme banka kartlarını ekleyip para transfer işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

WhatsApp nedir

WhatsApp, akıllı telefonlar için geliştirilmiş bir mesajlaşma ve arama uygulaması. Yurtdışında seyahat ederken veya uzaktayken, WhatsApp kullanan arkadaşlarınızla dilediğiniz gibi mesajlaşabilir, çektiğiniz fotoğrafları ve videoları anlık olarak paylaşabilirsiniz, hem de hiçbir ücret ödemeden!

WhatsApp kullanabilmeniz için telefonunuzun internete bağlı olması gerektiğinden ya kablosuz ağa bağlanmanız ya da bir mobil internet paketi almış olmanız gerekiyor.

WhatsApp kullanabilmeniz için mesajlaşacak arkadaşınızın da WhatsApp kullanması gerekiyor. Böylelikle sınırsız mesajlaşmak, resim, video ve ses kaydı göndermek ve ücretsiz telefonla görüşmekmümkün.

Dünyanın neresinde olursanız olun internet bağlantınızın olduğu her yerden sevdiklerinizle mesajlaşmak, çektiğiniz fotoğrafları veya videoları gönderebilmek varken neden yapmayasınız? (TAKVİM)

YORUMLAR

  • 0 Yorum