VASKİ, EBYS kullanmaya başladı

VASKİ, EBYS kullanmaya başladı

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü, hizmette daha hızlı ve etkin olunması için Elektronik Belge Yönetim Sistemini (EBYS) kullanmaya başladı. 

Editor: Van Haber
08 Kasım 2017 - 15:00

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğü, hizmette daha hızlı ve etkin olunması için Elektronik Belge Yönetim Sistemini (EBYS) kullanmaya başladı. VASKİ’den yapılan açıklamada, bu sistemle hem zamandan hem de kurumdaki kırtasiye harcamalarından büyük tasarruf edileceği belirtildi. Açıklamada, “Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS), kurumlardaki yazışmaların internet ortamında yapılmasına olanak sağlayan bir yenilik olarak biliniyor. Bununla birlikte hizmetlerde yazışmalar yüzünden yaşanan aksaklıklar da tamamen ortadan kaldırılacak.

VASKİ, Van'da hizmetlere hız ve işlevsellik vermek için yeni adımlar atmaya devam ediyor. Yazışmalardan kaynaklı gecikmeleri tamamen ortadan kaldırmak, yaşanacak olası aksaklıkların önüne geçmek için kullanılacak EBYS ile hizmetlerde yeni bir dönem başladı. Bununla birlikte harcanan emek, zaman ve kırtasiye maliyetlerinden tasarruf edilmesi de planlanıyor. Yeni sistemle birlikte kurumdaki belge ve bilgi alışverişinin elektronik ortama aktarılmasını ve internet üzerinden bu bilgilerin anlık olarak yönetilmesini amaçlayan bir sistem uygulamaya başladı. Hem kurum içi hem de kurumlar arası yapılacak yazışmalarda zaman kaybının önüne geçilerek, hizmetlerin daha kısa zamanda yerine getirilmesi de hedefleniyor” denildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Van'da terör operasyonu: 12 tutuklama
Van'da terör operasyonu: 12 tutuklama
Osman Nuri Gülaçar İran'dan Önemli Taleplerde Bulundu
Osman Nuri Gülaçar İran'dan Önemli Taleplerde Bulundu