Vanspor Bergama Maçına Çıkabilecek mi?

B.Vanspor'un Pazar günü Bergama maçına gidip gitmeyecegi merakla beklenirken, önceki gün istifa eden kulüp başkanı Servet Yenitürk'ten sevindiren açıklama geldi.

Vanspor Bergama Maçına Çıkabilecek mi?
22 Mart 2019 - 23:35

B.Vanspor kulüp Başkanı Servet Yenitürk: "Aradan bir hafta geçmesine rağmen takıma sahip çıkan destek veren çıkmaması üzücüdür. Biz yine kendi imkanlarımızla takımımızı, bu kent ve taraftarlarımız için yarın Bergam deplasmanına göndermek için hazırlıklarımızı tamamladık. " dedi.

Geçtiğimiz hafta B.Vanspor yönetim kurulunun istifa etmesi ve kongre kararı almasının ardından gözler kimin takıma el atacağına ve destek vereceğine çevrilmişti. Şu ana kadar takıma çıkan olmaması bu kez de takımın Pazar günü deplasmanda oynayacağı Bergama Belediyespor maçına gidip gitmeyeceği merak konusu oldu.

Halen Play Off şansı bulunan takımın Bergama maçına gitmemesi bu kezde küme düşme riskini getireceği herkes tarafından bilinmesine rağmen takıma bir elin atılmaması kente derin bir üzüntüye sebep oldu. Bugüne kadar takım Belediyedeyken sahip çıkan yönetici olmak isteyen vardı. Ama işin rengi değişince kimse cebinden para veripte takıma talip olmadı.

Takımın en geç Cumartesi maça gitmesi gerekiyor. Bu konuyla ilgili görüşlerini aldığımız B.Vanspor kulüp Başkanı Servet Yenitürk, "şu ana kadar takımı sahiplenecek, deplasmana götürecek, destek verecek kimse çıkmamıştır. Yenitürk, bir kaç gündür takım için bir çok kapıyı çaldık. Ne yazık ki hiç bir yerden bir destek alamadık. Bu kentin takımı bu kadar sahipsiz bırakılması gerçekten üzücüdür. Takımın en geç Cumartesi deplasmana gitmesi lazım. Gitmediginde ise küme düşme riski yaşayacaktır. Bu risk bilinmesine rağmen takıma sahip çıkılmıyor. Bu kent bu taraftar bunu hak etmiyor. Nereden ben Van'ı Vanspor'u seviyorum diyenler. Takım bir haftadır sahipsiz kapısını çalan yok. Biz bugüne kadar iyisiyle kötüsüyle elimizden geleni yaptık. Gönül isterdi ki birileri de kalan süreçte çıkıp bu bayrağı devr alsın. Ama kimse ortalıkta yok. Bizde kimse sahip cikmasada takımı cumartesi günü deplasmana götürme kararı aldık. Van için Vanspor taraftarları bunu yapmamız gerektiğine inandık. Takımımızı yarın Bergama deplasmanına yine kendi imkanlarımızla göndereceğiz. Bilet, konaklama, doktor ve diğer işlerini bugün hal ettik. Takımımız yarın gidecek diyen Yenitürk, Seçimden sonra yapacağımız kongrede ise görevimizi devr edeceğiz. Üzüldügümuz nokta bu bir haftalık süreçte kimsenin takıma sahip çıkmaması,takımı yanlız bırakması, ugramamasıdır gönül isterdi ki biri ve ya birileri çıkıp takımı deplasmana biz götüreceğiz Vanspor yanlız değil demesinden yanaydı. Ne yazık ki kimse yok. Pazar maçında yonetim istifa diye bağıran taraftarlarımıza şunu söylemek isterim biz istifa ettik. Kim sahip çıktı. Yazık emek veren insanların emeğine saygı olması lazım. Her maçımızı ful tribünlere oynadık. Sampiyon olmasak da bu kent futbol heyecanını yıllar sonra tekrar yaşaması bile güzel değil mi? Son olarak şunu söylemek istiyorum, Biz takımımız icin bu kent futbolunun geleceği icin bu takıma gönül veren taraftarlarımız için Takımımızı yine kendi imkanlarımızla Bergama maçına götüreceğiz. İnşallah galip gelerek Van'a dönüp kongre hazırlıklarına başlayacağız" Dedi

Bölge gazetesi: Salih Deniz

YORUMLAR

  • 0 Yorum