Vanspor Başkanı Yenitürk'ten flaş ayrılık kararı!

Vanspor Kulüp Başkanı Servet Yenitürk takımın borçlarıyla ilgili bilgi vererek 8 Ağustos'Taki kongrede aday olmayacağını açıkladı.

Vanspor Başkanı Yenitürk'ten flaş ayrılık kararı!
08 Temmuz 2020 - 00:35
Reklam

Vanspor Kulüp Başkanı Servet Yenitürk katıldığı bir programda gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.

VANSPOR'UN BORCU 11 MİLYON 281 BİN TL

Kulübün 11 milyon 281 bin TL borcu olduğunu belirten Başkan Yenitürk, “Bizler kulübü devraldığımız zaman zaten 5.5 milyon TL borcu vardı. O tarihte piyasa borcu 1,5 milyondu. Şu anda piyasa borcumuz 580 bin TL civarındadır. 1 milyon borcu ödedik. Şu anda futbolcu alacaklarımız 2 milyon 290 bin TL’dir. SGK ve vergi borçlarımız biz aldığımız zaman 2,5 milyon civarındaydı. Bizim dönemin SGK vergi borcu yoktur. Hele üstelik fazlasını ödemişiz. Şu anda 2 milyon 200 bin TL güncel sigorta vergi borcu vardır. Tabi bu 13 yıl içerisinde olan borçtur. Bu borç 3 kez yapılandırılması bozulduğundan dolayı biz bu sefer taksit yapabilmek için SGK’ya 7 tane iş makinemizi ipotek verdik. Vergi dairesine de 5 tane aracımızı ipotek verdik. Ancak bu şekilde taksitlendirme yapabildik. Taksitleri ödeyemediğimiz için bu taksitlendirmede bozuldu. Şimdi SGK borcunun tamamının kapatılması gerekiyor. Muhasebe, avukat, teknik heyet, çalışanların alacağını hesapladığımız zaman 276 bin TL bir borç vardır. Kulübümüzü dava eden, bizden önce ve şimdi borçların tamamı 783 bin TL’dir. Bunun çoğu bizden önceki davalardır. 2 tanesi sonuçlanmıştı ve biz bunun ödemesini yaptık. Geri kalanlarda halen devam ediyor. 5 milyon 144 bin TL’de ben kendi cebimden harcamışım. Bununla birlikte 11 milyon 281 bin TL şu anda kulübümüzün borcu var. Yani kısacası almış olduğumuz 5,5 milyon borç vardı, bunu düştüğümüz zaman sadece bizim kendi cebimizden harcadığımız bir para var. Başka da bir borcumuz görünmemektedir” ifadelerini kullandı.

ADAY OLMAYACAĞIM

Açıklamalarında kongre tarihine de değinen Başkan Yenitürk, “Bilindiği gibi bu yıl olağan kongremiz vardı ama kongremiz korona virüsten dolayı ertelendi. 8 Ağustos’ta inşallah kongremizi yapacağız. Bu kongrede yine yönetim kurulumuzun almış olduğu karar sonucu bizler aday olmayacağız. Buraya kadar Van’a, Vanspor’a bir şeyler katabildiysek ne mutlu bizlere. İnşallah bundan sonra gelecek olan yönetimdeki arkadaşlarımız Vanspor’u biraz daha ileriye götürür. Yine bizler yönetim olarak elimizden ne geliyorsa, onların yanında yer alacağımıza, yardımcı olacağımıza söz veriyoruz” diye konuştu.

BU ŞARTLARDA İMKANSIZ

Başkan Yenitürk, takımın bu şartlarda lige devam etmesinin imkansız olduğunu belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum