Vanlı minikler milli takım için ter döküyor

Vanlı minikler milli takım için ter döküyor

Van’daki futbol okullarında eğitim gören minik sporcular, milli takım başta olmak üzere büyük kulüpler için çalışıyorlar. 

Editor: Van Haber
11 Ekim 2017 - 15:35

Van’daki futbol okullarında eğitim gören minik sporcular, milli takım başta olmak üzere büyük kulüpler için çalışıyorlar. Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Altay kulüpleri tarafından Van’da açılan futbol okullarına Vanlı çocuklar büyük ilgi gösteriyor. 4 büyük takımın kente kurduğu futbol okullarında eğitim gören minik sporcular, milli takım başta olmak üzere büyük takımlarda oynamak için ter döküyor. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Van Altay Futbol Okulu Genel Koordinatörü Erhan Sağdinç, 22 Temmuz'dan bu yana İzmir Altay Kulübünün Doğu Anadolu'da futbola ve çocuk gelişimine aşırı derecede önem verdiğini belirtti. Antrenör İbrahim Tunçtürk, Tanju Öntürk ve Ferhat Yıldırımçakar ile birlikte Van'da milli takıma ve Altay'a ahlaklı futbolcu yetiştirmenin mücadelesini verdiklerini ifade eden Sağdinç, "Her yıl bir çocuğumuzu bile Altay Kulübüne bırakırsak, bizim için yüzde 100 başarıdır. Şu anda başka illerde oynayan sadece 4-5 sporcumuz var, ama bir 3. Lig, 2. Lig, 1. Lig ve Süper Lig’e baktığınızda bütün takımlarda ‘61’ numara var. Trabzon, Van’dan çok mu büyük? Ne kadar geri kalmışız. Bizde Van’da milli takımımıza ve Altay'a ne kadar ahlaklı futbolcu yetiştirebilirizin mücadelesini veriyoruz. Bu kapsamda Altayspor Kulübü Başkanı ve yöneticilerine teşekkür ediyoruz” dedi.


Antrenör Ferhat Yıldırımçakar ise, bölgede çok yetenekli çocukların olduğunu, ancak bu çocukların imkanları olmadığı için bir yere gidemediklerini vurgulayarak, “Altay, bu bölgenin çocuklarının elinden tuttu ve ‘bu bölgenin çocukları geleceğimiz’ dedi. Bize bu sloganla geldiler. Bu çocuklar bizim geleceğimiz. Bu yüzden çocuklarımızı haftanın iki günü 4-5 saat çalıştırıyoruz. İnşallah Vanlı çocuklar için çok güzel olacaktır” ifadelerini kullandı.
60 sporcunun Altay Futbol Okulu bünyesinde hazırlandığını ifade eden antrenör Tanju Öntürk de, amaçlarının Vanlı sporcuları Altay ve büyük takımların alt yapılarına kazandırmak olduğunu dile getirerek, “Amacımız, çocuklarımızı kahve köşelerinden ve internetten çekebilmek, farklı etkinliklerle buluşturmaktır. Amaç sadece burada futbolcu yetiştirmek değil; aynı zamanda vatanını, milletini seven iyi bireyler yetiştirmektir. Çocuklara sahip çıkıp, onların farklı yerlere yönelmesindense sporla bunları bütünleştirip, birleştiriyoruz” şeklinde konuştu.


Büyük kulüplerin Van’da futbol okulu açtırmasının Vanlıları sevindirdiğini ifade eden Mehmet Nezir Parsak adlı vatandaş ise, “Vanlılar da çocuklarının yeteneğinin var olduğunu bildikleri anda büyük kulüplere yazdırıyorlar. Bizler kulüplerimize teşekkür ediyoruz” dedi.Minik sporcular ise, futbol okulunda saygıyı ve sevgiyi öğrendiklerini belirterek, büyüyünce milli takım başta olmak üzere büyük takımlarda oynamak istediklerini söylediler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HDP Van'da Aday Göstereceği Adayları Açıkladı
HDP Van'da Aday Göstereceği Adayları Açıkladı
Van Ferit Melen Havalimanı Personel Alımı Yapacak
Van Ferit Melen Havalimanı Personel Alımı Yapacak