Vanlı Matbacılardan Örnek Davranış

Vanlı Matbacılardan Örnek Davranış

Van’da, bir araya gelen matbaacılar, küçük yaşta evlenenler için düğün davetiyesi basmama kararı aldı.

Editor: Van Haber
28 Şubat 2019 - 11:23 - Güncelleme: 28 Şubat 2019 - 11:27

Van’da bulunan 20 dolayındaki matbaa yetkilisi önceki akşam Urartu Otel’de, 2014 yılından bu yana 18 yaş altı evliliklere karşı kampanya yürüten Yaka-Koop tarafından verilen yemekte bir araya geldi.

Şimdiye kadar kampanyaya destek veren muhtar, imam, lokantacı, kuaför ve terzilerin de katıldığı yemekte, Yaka-Koop aktivisti Gülmay Gümüşhan, yürütülen çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

Daha sonra matbaacılar adına konuşan Ercan Demirci, matbaacılar olarak küçük yaşta evlenenlere düğün davetiyesi basmayarak kampanyaya destek vereceklerini söyledi. 

Siparişleri verenlerin ebeveynler olacağı için, evlenenlerin yaşı konusunda bilgi sahibi olmalarının zor olacağını belirten Demirci, “Bizim terziler, lokantacılar, muhtarlar gibi yaşlarını öğrenme şansımız çok düşük, ama yaşlarını öğrendiklerimizle ilgili de gerekeni yapacağımız sözünü veriyoruz. Yaşı küçük olanlara davetiye basmayacağız. Afişleri işyerlerimize asmamız bile bir etki edecektir.” dedi.

Bir anket çalışmasının da yapıldığı yemekte, Yaka-Koop aktivistleri, daha sonra da işyerlerine asmak üzere matbaacılara, üzerinde, “Van’da matbaacılar 18 yaş altı çocuk evliliklerinde hizmet vermemektedir” yazılı afiş ve broşürler dağıttı. (Haber: Adil HARMANCI)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kalite Sertifikası ve Belgelendirme İşlemleri
Kalite Sertifikası ve Belgelendirme İşlemleri
Ucuz ve Kaliteli Makyaj Ürünleri Nasıl Bulunur_
Ucuz ve Kaliteli Makyaj Ürünleri Nasıl Bulunur_