Vanlı gençlerden huzurevi ziyareti

Vanlı gençlerden huzurevi ziyareti

Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Edremit Gençlik Merkezi, 'Bugünün Gençleri Dünün Gençleri ile Buluşuyor' sloganıyla huzurevi ziyaretinde bulundular. 

Editor: Van Haber
02 Kasım 2017 - 21:58 - Güncelleme: 02 Kasım 2017 - 22:00

Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Edremit Gençlik Merkezi, 'Bugünün Gençleri Dünün Gençleri ile Buluşuyor' sloganıyla huzurevi ziyaretinde bulundular. Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren ve açıldığı günden bu yana Edremit ilçesinde yüzlerce gence hizmet eden Edremit Gençlik Merkezi, yaşlılara anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi. Edremit Gençlik Merkezi liderleri ve üye gençler, Erciş ilçesinde bulunan Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezindeki yaşlılarla bir araya geldiler. Yaşlılara çiçek takdim eden gençler, onlarla yakından ilgilenip sohbet ettiler. Duygusal anların yaşandığı ziyarette, yaşlılarla sohbet eden ve isteklerinin olup olmadığını soran gençler, bu tür ziyaretleri sık sık gerçekleştirerek kendilerini yalnız bırakmayacaklarını ifade ettiler.


Edremit Gençlik Merkezi Müdürü Ömer Tanrıtanır, yaşlıların değerli olduğunu belirterek, “Toplumumuzun gelişmesi, gençlerimizin örnek alması açısından yaşlılarımız bizler için her zaman büyük bir önem arz ediyorlar. Bize özgü bu değerlerimiz birlik ve beraberlik duygularının daha bir önemli olmasını sağlıyor. Bu açıdan bu değerlerimizin geleceğe taşınması gerekir. Gençlik merkezi olarak kendi kültürümüzü, örf ve adetlerimizi gençlerimizin yaşayarak öğrenmelerini sağlıyoruz. Gençlerimizle burada yapılan bu faaliyet hem kendilerinin yaşlılardan aldıkları nasihatler, hem de yaşlılarımızı görerek kendi çevrelerindeki yaşlılara değer vereceklerini düşünüyoruz. Yaşlılarımıza bir ömür mutlu ve sağlıklı yaşam diliyor, Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak her zaman yaşlılarımızın ve yardıma muhtaç vatandaşlarımızın yanındayız" diye konuştu.

İHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Van'da Şampiyonluk Kutlamaları
Van'da Şampiyonluk Kutlamaları
Vanspor 2.Lig'e Yükseldi
Vanspor 2.Lig'e Yükseldi