Vanlı Amca Bu Kez Yuva Olacak

Vanlı Amca Bu Kez Yuva Olacak

Koskoca 7 hayat, küçücük 20 metrekarelik bir yere sıkışmış… Vali Zorluoğlu aileye MURAT olacak…

Editor: Van Haber
20 Nisan 2018 - 23:32

Koskoca 7 hayat, küçücük 20 metrekarelik bir yere sıkışmış… Vali Zorluoğlu aileye MURAT olacak…

Onuruyla üç tekerlekli hamal arabasıyla hurdacılık yaparak ailesine bakmaya çalışan Metin Özer, 5 çocuğu ve toplam 7 nüfusu ile yaşam mücadelesi veriyor. Altıntepe Mahallesi’nde tek gözlü bir oda ve tuvalet, banyo ve mutfak olarak kullanılan iki adımlık küçücük dört duvarda ayakta durmaya çalışıyorlar.

Amca merhametiyle yola çıktı

Duyarlı bir takipçi, perişan bir halde olan Özer ailesinin durumunu Vanlı Amca’ya bildirdi. Hemen harekete geçen Vanlı Amca, akşam saat 10’da aileyi ziyaret etti. Ailenin çok zor şartlar altında yaşadığını tespit eden Vanlı Amca, durumu sosyal medyada paylaştı.

METİN’e MURAT olacaktır inşallah…

Vanlı Amcan, zor durumda olan ailenin reisi Metin abiye şöyle seslendi: “Sağlam ve dayanıklı anlamına gelen Metin isminin anlamı gibi sen Metin ol Metin abi, bu memlekette; istek, dilek, arzu ve amaç anlamına gelen ve Van’a Murat olan bir vali var. Sen merak o sana da Murat olacaktır ve yuva isteğin, arzun ve amacın yerine gelecektir inşallah. Allah’ın izniyle, evlatlarınla rahat ve huzur içinde yaşayabileceğin bir yuvan olacak. Çünkü devreye sayın valimiz ve büyükşehir belediye başkanımız Murat Zorluoğlu, girdi. Sen Metin ol.” 

Yine Zorluoğlu devreye girdi

Artık bir klasik haline gelen bir gelişme yaşandı. Sosyal medyada Vanlı Amcan’ın paylaşımını gören Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Murat Zorluoğlu, aile hakkında bilgi istedi. Vanlı amca da, aileye yeni bir ev yapılmasını istedi. Vali Zorluoğlu, gerekeni yapacağını belirtti. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı