Van’da Yakın Tarihe Işık Tutan Panel Düzenlendi

Van’da Yakın Tarihe Işık Tutan Panel Düzenlendi

Van Genç Memur Sen İl Teşkilatı, Genç Birlik, ADEM (Akademik Düşünce Eğitim Medeniyet) Topluluğu ve Girişimci Genç Ufuklar Derneği iş birliğiyle “Yakın Tarih Okumaları Gençlik ve Siyasal Katılım” adıyla bir panel gerçekleştirildi.

Editor: Van Haber
03 Nisan 2017 - 07:27

Van Genç Memur Sen İl Teşkilatı, Genç Birlik, ADEM (Akademik Düşünce Eğitim Medeniyet) Topluluğu ve Girişimci Genç Ufuklar Derneği iş birliğiyle “Yakın Tarih Okumaları Gençlik ve Siyasal Katılım” adıyla bir panel gerçekleştirildi. Van’ın Kurtuluşu 2 Nisan günü Merkez İmam Hatip Lisesi’nde düzenlenen panele panelist olarak Cumhurbaşkanı Başdanışmanları Av.Gülay SAMANCI ve Gülşen ORHAN ile Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ramazan ÇAKIRCI katıldı. Gülşen ORHAN panele katılanlara “Dünden Bugüne Türkiye Sistemi” hakkında bilgi verirken Av.Gülay SAMANCI ise “Türkiye’nin Vizyonu” hakkında katılımcılara bilgi verdi. Ayrıca Samancı hali hazırda bulunan kanunların yol açtığı hukuki aksaklıklar ve tıkanıklıklar hakkında da katılımcılara ayrıntılı bilgi verdi. Aynı zamanda panelde moderatörlük görevini üstlenen Ramazan ÇAKIRCI “90’lı Yıllar ve 28 Şubat Süreci” hakkında konuşma yaptı.

PARLAMENTER SİSTEM ARTIK ÇÖZÜM ÜRETMİYOR

Panele katılan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen ORHAN parlamenter sistemin artık yürümediğini, sistemin sorunlara yanıtsız kaldığını ve artık çözüm üretemediğini belirtti. Bu sistemin bir an önce değişmesi gerektiğini belirten Orhan, bu değişimin de ancak milli irade sayesinde değişeceğini ifade etti. Bu sistemin bölge halkına birçok acılar yaşattığına da değinen Orhan, bu acıların son bulması ve bir daha yaşanmaması için 16 Nisan’da yapılacak referandumda “evet” verilmesi gerektiğini söyledi.

LİDER BECERİKLİYSE….

Programın bir diğer panelisti Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Av.Gülay SAMANCI “Sistem ne kadar kötü olursa olsun, eğer lider becerikliyse o sistem işler; ama sistem ne kadar iyi olursa olsun lider beceriksizce o sistem yürümez. Bizim de Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderimiz var.” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın birçok krizi en iyi şekilde yönettiğini ifade eden Samancı iyi ki böyle bir lidere sahip olduğumuzu belirtti.

BU ÜLKE NE BAŞBAKANLAR GÖRDÜ

“90’lı Yıllar ve 28 Şubat Süreci”ni ele alan Ramazan ÇAKIRCI bu ülkenin dirayetsiz, pasif, kumar masasında dayak yiyip burnu kırılan başbakanlar gördüğünü belirtti ve referandumda evet çıkması durumunda “Bundan daha kötüsü gelmez.” dedi. Bundan sonraki süreçte Türkiye’ye daha dirayetli ve dinamik yöneticilerin gelmesi gerektiğini belirten Çakırcı, 90’lı yıllarda yapılan eylemlerle hükümetlerin zor durumda bırakıldığı günlerin artık geride kaldığını ve şimdi daha güçlü bir Türkiye’nin olduğunu ifade etti. Panele katılımcı ve izleyici olarak çok sayıda önemli isim katıldı. İzleyicilerin soru – cevaplarıyla devam eden panel, plaket töreniyle son buldu.

“Hayır” Verecek Bölge İnsanını Anlamıyorum

Van’da düzenlenen “Yakın Tarih Okumaları” paneline katılan AK Parti Milletvekili Burhan KAYATÜRK panelde kısa bir konuşma yaptı. Kayatürk şunları söyledi: “16 Nisan bizim için çok önemli. CHP her türlü yalan ve yanlışla saldırıyor. Ben herkesi anlıyorum da burada CHP’nin, HDP’nin kuyruğuna takılıp “Hayır” verecek bölge insanını anlamıyorum. CHP diyor ki “Eğer evet çıkarsa ülke bölünür.” Bu ülkede bölücülükle en fazla suçlanan örgüt PKK’dır. HDP de onlarla ilişkilerini hiçbir zaman inkar etmiyor; fakat onlar hayır çıksın diye ellerinden geleni yapıyorlar. Oysa ülkenin birliğini beraberliğini korumak için Recep Tayyip ERDOĞAN ve arkadaşları canla başla çalışıyorlar. Biz 16 Nisan’da ne kazanacağımızı çok iyi biliyoruz. Bu zaferin yürüyüşümüzde bize nasıl bir ufuk açacağını çok iyi biliyoruz. Onlar da ne kaybedeceklerini çok iyi bildikleri için büyük bir panik içerisinde her türlü yalan ve iftirayı atmaya devam ediyorlar.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vanlı taraftarların sevinç gösterileri sürüyor
Vanlı taraftarların sevinç gösterileri sürüyor
Yorganların içerisinde 81 kilo eroin ele geçirildi
Yorganların içerisinde 81 kilo eroin ele geçirildi