Van’da Kaldırım işgali, seyyar satıcı, sigara satıcıları...

Van'da Kaldırım işgali, seyyar satıcı, sigara satıcıları sorunlarına el atılıyor

Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Yalçın, Zabıta Daire Başkanlığı yetkililerinden brifing aldı. 

Editor: Van Haber
08 Mart 2017 - 13:26

Genel Sekreter Mustafa Yalçın’ın daire başkanlıklarıyla ilgili değerlendirme toplantıları sürüyor.

Yalçın, bugünde Zabıta Daire Başkanlığında brifing aldı. Zabıta Daire Başkanı Halis Barut’un sinevizyon eşliğinde yaklaşık bir saat süren sunumda, Zabıta Daire Başkanlığının geçen yıl yürüttüğü çalışmalar ve bu yıl içersinde hedeflenen çalışmaları aktarıldı.

Genel Sekreter Mustafa Yalçın, zabıtanın şehrin estetiği ve esenliğiyle alakalı önemli bir görev üstlendiğini belirterek, özellikle kaldırım işgali, seyyar satıcı, sigara satıcıları gibi konularda taviz verilmemesi gerektiğini ifade etti.

Zabıtanın şehri gezip kontrol eden önemli bir birim olduğunu belirten Genel Sekreter Mustafa Yalçın, “Verdiğimiz hizmetlerle alakalı eksikliklerimizi zabıtanın görmesini isteriz. Zabıta ‘şu bölgede bu eksik var’ dediğinde, ilgili daire başkanlığına bilgi verildikten sonra hemen o eksiklikler giderilecek. Bu çalışmayla diğer daire başkanlıklarıyla da koordinasyonu sağlayacağız. Yapılan çalışmalardan ötürü teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Zabıtaların halkla iletişimde daha dikkatli olması gerektiğini belirten Yalçın, “Yaptığımız çalışmalarda, şehirde yaşayan insanları hizaya sokmak veya onları cezalandırmak gibi bir görevimiz olduğu ortaya çıkmamalı” diye konuştu.

Brifinge Genel Sekreter Yardımcısı Fazıl Tamer, Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanı Sahip Görendağlı ve Zabıta Daire Başkanlığının ilgili birim yöneticileri katıldı. (iha)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vanlı taraftarların sevinç gösterileri sürüyor
Vanlı taraftarların sevinç gösterileri sürüyor
Yorganların içerisinde 81 kilo eroin ele geçirildi
Yorganların içerisinde 81 kilo eroin ele geçirildi