Van’da ‘Genç Nida Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma’...

Van’da ‘Genç Nida Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma’ yarışması

Van’daki Anadolu imam hatip liselerindeki kız öğrencileri arasında "Genç Nida Kur'an-ı Kerim’i Güzel Okuma” yarışması düzenlendi.

Editor: Van Haber
06 Mart 2017 - 16:01

Van’daki Anadolu imam hatip liselerindeki kız öğrencileri arasında "Genç Nida Kur'an-ı Kerim’i Güzel Okuma” yarışması düzenlendi. İskele Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen ve 19 Anadolu imam hatip lisesinden öğrencilerin katıldığı yarışma öncesi bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, yarışmanın öğrenciler arasında heyecan ve motivasyon oluşturduğunu belirterek, yoğun ilginin kendilerini son derece memnun ettiğini söyledi. İmam hatiplere olan ilginin her geçen gün arttığına, özellikle de kızların teveccühünün daha fazla olduğuna değinen Kırekin, yaz mevsimine kadar okullarda birçok etkinliğin yapılacağını belirtti.

Daha sonra yarışmaya katılan kız öğrenciler, Kur'an-ı Kerim okuyarak performanslarını sergiledi. Yarışmanın sonunda dereceye giren öğrencilere katılımcılar tarafından hediyeler verildi. Programa Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Celal Gezici, İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Rasim Aslan, İpekyolu İlçe Milli Eğitim Müdürü Şükrullah Yavuzer, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Metin Ermiş de katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yorganların içerisinde 81 kilo eroin ele geçirildi
Yorganların içerisinde 81 kilo eroin ele geçirildi
Cumhuriyet Caddesi yeniden trafiğe açıldı
Cumhuriyet Caddesi yeniden trafiğe açıldı