Van yılda 526 milyon TL para kaybediyor

Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VAN ESOB) Başkanı İsa Berge, Kapıköy Sınır Kapısı'nın kent için hayati önem taşıdığına dikkat çekerek her yıl İranlı turistlerin kente yaklaşık 526 milyon TL katkı sağladığını belirtti.

Van yılda 526 milyon TL para kaybediyor
13 Ocak 2021 - 15:40

Van Turizm Konseyi Bileşenleri, Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VAN ESOB) Başkanı İsa Berge’yi ziyaret etti.

GAYRET GÖSTERMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Ziyarette konuşan Berge, Kapıköy Sınır Kapısı’nın açılması gerektiğini söyledi. Kapıköy’ün açılması için Vali Mehmet Emin Bilmez’in Ankara’da çeşitli temaslarda bulunduğunu hatırlatan başkan Berge, “Başta valimiz, milletvekillerimiz, sivil toplum kuruluşları ve meslek odaları olarak Kapıköy’ün açılması için yoğun bir çalışma yürüttük. Şehrimizde Kapıköy ile ilgili bir gündem oluşturduk. Elbirliğiyle kapının açılması için gayret göstermeye devam edeceğiz." dedi.

YILDA YAKLAŞIK 526 MİLYON TL KATKI

Başkan Berge turistlerin Van ekonomisine katkısını belirterek, "Van ekonomisinin canlanması için kapımız mutlaka açılmalıdır. Başta esnaf ve sanatkarımız olmak üzere tüccar ve tüm kesimlerin gözü Kapıköy’dedir. Pandemiden önce yılda yaklaşık yarım milyon İranlı turist, Van’a yaklaşık 526 milyon TL katkı sağlıyordu” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum