Van Türkiye'de çocuk nüfusu en fazla 6. il oldu

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), "İllere ve yaş grubuna göre çocuk nüfusu" araştırmasında 0-17 yaş aralığında olan çocuk nüfusunun il nüfusuna olan oranlarını yayınladı... Van ülke genelinde 6. sırada yer aldı.

Van Türkiye'de çocuk nüfusu en fazla 6. il oldu
17 Kasım 2020 - 23:13
Reklam

Türkiye İstatistik Kurumu Türkiye genelinde çocuk nüfusuna göre illerin listesini açıkladı. Araştırmaya göre 0-17 yaş aralığında olan çocuk nüfusunun il nüfusuna olan oranları belirtildi.

NÜFUSA GÖRE EN FAZLA ÇOCUK ORANI ŞANLIURFA'DA  

TÜİK verilerine göre nüfusa göre en fazla çocuğun olduğu yer Şanlıurfa olarak açıklandı. Şanlıurfa'da 912 bin 861 çocuk yer alırken il nüfusunun yüzde 47,03'lük oranını oluşturdu. Şanlıurfa'yı sırasıyla Şırnak, Ağrı, Muş ve Siirt takip etti.

İŞTE VAN'IN ÇOCUK NÜFUSU

Açıklanan verilerde Van'ın çocuk nüfusu 474 bin 590 olarak belirtildi. Van'daki kişi sayısının yüzde 43,03 oranını çocukların oluşturduğu göze çarptı. Listede Van'ın ardından Batman, Mardin ve Bitlis yer aldı. 

NÜFUSA GÖRE EN AZ ÇOCUK TUNCELİ'DE

İl bazındaki kişi sayısına göre en az çocuk nüfusa sahip olan il Tunceli olarak açıklandı. Tunceli'de 14 bin 452 çocuk bulunurken il nüfusunun yüzde 17,58 oranına tekabül ediyor. En az çocuk nüfusuyla Tunceli'yi sırası ile Edirne, Kırklareli ve Çanakkale takip etti.

Megakent İStanbul'da çocuk sayısı 3 milyon 968 bin 458 olarak açıklanırken il nüfusunun yüzde 26,75'ini oluşturdu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum