Van Rus Pazarı Yeni Yüzüne Kavuştu

Van Rus Pazarı Yeni Yüzüne Kavuştu

Şehrimizin önemli alışveriş merkezlerinden biri olan ve Rus Pazarı Sokağı olarak tanınan Vali Mithat Bey Mahallesi Leventoğlu Sokak, yapılan çalışmaların tamamlanmasının ardından artık yeni çehresiyle vatandaşlarımızın hizmetinde.

Editor: Van Haber
18 Aralık 2018 - 21:54

Şehrimizin önemli alışveriş merkezlerinden biri olan ve Rus Pazarı Sokağı olarak tanınan Vali Mithat Bey Mahallesi Leventoğlu Sokak, yapılan çalışmaların tamamlanmasının ardından artık yeni çehresiyle vatandaşlarımızın hizmetinde. İpekyolu Belediyesi'nce 'Butik Sokaklar' kapsamında hayata geçirilen proje kapsamında; ilk olarak tüm eskimiş malzemeler ve zemin komple söküldü.

146 metre uzunluğunda ve ortalama 13 metre genişliğindeki sokakta, tüm ihtiyaçlara cevap verecek şekilde tasarlanmış altyapı çalışmalarının ardından zemin iyileştirmesi, onun ardından da begonit taşlarla kaldırımlar yapıldı.

Aydınlatma, estetik detaylar ve peyzaj çalışmaları sonrasında da proje tamamlanarak hizmete sunuldu. Projenin hayata geçirilmesinden duydukları memnuniyeti dile getiren Rus Pazarı Sokak esnafı ve vatandaşlarımız, İpekyolu Belediyesi'ne ve emeği geçen çalışanlara teşekkür ederek, yıllardır ihmal edilen sokağın yeni görünümü ve konforu ile yerli ve yabancı turistlerin rahatlıkla zaman geçirebilecekleri işlek noktalardan olacağını ifade ettiler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Van Ekonomi Konseyinden ‘İstanbul Seçimleri’ açıklaması
Van Ekonomi Konseyinden ‘İstanbul Seçimleri’ açıklaması
Van Büyükşehir Belediyesinden çiftçilere destek
Van Büyükşehir Belediyesinden çiftçilere destek