Van Kedisini Arabasıyla İşte Böyle Ezdi (Video)

Van Kedisini Arabasıyla İşte Böyle Ezdi (Video)

Van'ın İpekyolu İlçesine bağlı Karşıyaka Mahallesi, Doğu Caddesinde hızlı bir şekilde ilerleyen araç ve Van'ın simgesi olan Van kedisini ezdi. Aracın ezdiği kedi ise aldığı ağır darbe ile yaşamını yitirdi.

Editor: Van Haber
15 Şubat 2019 - 00:47 - Güncelleme: 15 Şubat 2019 - 01:00

Edinilen bilgilere göre olay saat 09:46 sularında Van’ın İpekyolu ilçesine bağlı Karşıyaka Mahallesi, Doğu Caddesinde hızlı bir şekilde ilerleyen araç karşıdan karşıya geçmeye çalışan ve ev kedisi olan “LORİN” isimli Van kedisi bir aracın tekeri altında kalarak öldü.Ayrıca, Van kedisinin araç tekerinin altında kalma anı ise an ve an bir işyerine ait güvenlik kamerasına yansıdı.

“LORİN” isimli Van Kedisinin Sahibi olan Adnan Avcı, ise yetkililerden bu olayın hızlı bir şekilde çözülmesini gerektiğini ifade ederek” Yıllardır insan merkezli düşünce hâkim hâlbuki doğa hiç bir zaman sadece insana özgü yaratılmadı.Hayvanlar birer ruhsuz makine olarak görülüyor. Bir kaya parçası ya da bir taş belki acı duymaz ama ruhu olan hisleri olan bizimle bu doğayı paylasan hayvanlar da bu yaşamın temel öznesidir onların da bazım gibi acıları hazları vardır. Masum bir canlıyı katletmek kadar kötü bir şey olamaz benim kedim bugün bir katil tarafından öldürüldü gözleri açık gitti.

Hayvanlara karşı insan zulmünün önüne geçmek için yasal ne kadar yaptırım varsa biran önce uygulanmalıdır insanın akıllı bir varlık olması onların hayvanlara karsı duyarsız kalmasına sebep değildir yasal hayvan hakları ve hayvan refahının sağlanmasına bi katkı olsun diye bu katilin bulunup yargılanması tüm insanlığın borcu olsun” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kalite Sertifikası ve Belgelendirme İşlemleri
Kalite Sertifikası ve Belgelendirme İşlemleri
Ucuz ve Kaliteli Makyaj Ürünleri Nasıl Bulunur_
Ucuz ve Kaliteli Makyaj Ürünleri Nasıl Bulunur_