Van’ın Trafik Çilesi Bitmek Bilmiyor

Van'ın Trafik Çilesi Bitmek Bilmiyor

Van'da her yıl artan araç sayısına karşın yolların yetersizliği ve düzensiz parklar nedeniyle yaşanan trafik sıkışıklığı, akşam saatlerinde artıyor.

Editor: Van Haber
01 Aralık 2018 - 22:26

Van'ın en işlek caddelerinden Cumhuriyet Caddesi ve Kazım Karabekir Caddesi başta olmak üzere birçok cadde ve kavşağın dar oluşu ve araç sayısının fazlalığı trafik sıkışıklığına neden oluyor. 

Gün boyunca sakin olan caddelerde akşam saatlerinde büyük yoğunluk yaşanıyor. 

Özellikle minibüs duraklarında araçlara binmek isteyen vatandaşların çokluğu yoğunluğa sebep olurken, dar olan caddelerde ile bazı sürücülerin araçlarını düzensiz park etmeleri trafiği aksatıyor.

Öte yandan her akşam trafikte yaşanan sıkıntı sürücülerin tartışmasına sebep oluyor.

TRAFİK YOĞUNLUĞUNA ÇÖZÜM BULUNMALIDIR

Van trafiğinin bu yoğunluğu kaldırmadığını bir an önce alternatif yollarla trafik sorununa çare bulunmasını isteyen sürücüler, "Her gün bu çileyi çekiyoruz. 5-10 dakikada gidilecek yolu yarım saatte ancak gidebiliyoruz. Van trafiğinin İstanbul trafiğinden bir farkı kalmadı. U dönüşü, sola dönme yasağı ile bu sorun çözülmez. Trafikteki yoğunluk iyice artmaya başladı. Van trafiği artık bu yoğunluğu kaldırmakta zorlanıyor. Yetkililerin bu trafik yoğunluğuna bir an önce ve acil bir çözüm bulmalılar" diye tepkilerini dile getirdiler.

Kaynak:Wanhaber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı