Van halkı İzmir'de yaşanan deprem sonrası o acı günleri yeniden hatırladı

İzmir'de meydana gelen 6.6 şiddetli depremin ardından bir çok bina yıkılırken enkaz altında vatandaşların olduğu açıklandı. Depremin en çok acı yaşattığı illerden olan Van'da vatandaşlar sosyal medya hesaplarından İzmir'in yanında olduğunu belirttiler.

Van halkı İzmir'de yaşanan deprem sonrası o acı günleri yeniden hatırladı
30 Ekim 2020 - 21:43
Reklam

İzmir'de bugün öğleden sonra meydana gelen 6.6 şiddetli deprem sonrası 20'den fazla binanın yıkıldığı bilgisi aktarılırken enkaz altında birçok vatandaşın olduğu açıklandı. 

Depremin ardından Van halkı 2011 yılında yaşanan elaketi yeniden hatırladı. Van'da vatandaşlar sosyal medya üzerinden İzmir halkını en iyi kendilerinin anlayacaklarını belirterek destek mesajları verdi.

Van'da sosyal medya kullanıcıları depremde evleri hasar gören İzmirliler'i Van'a davet ederek evlerinde misafir etmek istedikleri hakkında paylaşımlar yapıyor.

VALİ BİLMEZ'DEN MESAJ

Van Valisi Mehmet Emin Bilmez de sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda: "İzmirde meydana gelen ve çevre illerde de hissedilen depremden etkilenen tüm kardeşlerimize geçmiş olsun. Can kaybının olmaması dileklerimizle, Rabbim ülkemizi ve milletimizi her türlü felaketten korusun." cümlelerine yer verdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum