Van Halkı Evini Elazığlı Depremzedelere Açıyor

Elazığ Sivrice merkezli 6.8 şiddetindeki depremle ilgili Van'da bir çok vatandaş, kendi yaşadıkları acıları tekrar hatırladı.Van depremini yaşayan vatandaşlar sosyal medya paylaşımlarıyla yürekleri dağladı.

Van Halkı Evini Elazığlı Depremzedelere Açıyor
25 Ocak 2020 - 12:03
Reklam

Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremin ardından Türkiye yasa boğulurken, deprem Van halkına ayrı bir hüzün yaşattı. 2011 yılı Ekim ve Kasım aylarında Van'da gerçekleşen büyük depremlerde bir çok bina yıkılmış 604 kişi hayatını kaybederken 4 binden fazla vatandaş da yaralanmıştı.

Van halkı Elazığ'da gerçekleşen deprem sonrası o günleri tekrar hatırladı. Kentte depremi yaşayan vatandaşların evleri yerle bir olurken, kimi konteynerlerde kimileri de başka şehirlere göç ederek depremin yaralarını sarmaya çalışmıştı. 

Elazığ ve Malatya'da meydana gelen göçükleri medyadan takip eden vatandaşlar sosyal medya hesaplarından destek paylaşımları yaptılar. Deprem bölgesindekl insanlara seslenen Van halkı kendilerine evlerini açabileceklerini dile getirdiler. Kimi vatandaşlar ise evlerindeki battaniye, gıda, çadır gibi yardım malzemelerini deprem bölgesine göndermek için seferber oldular. 

"DÜN BİZ GELDİK, ŞİMDİ SİZİ BEKLİYORUZ"

İlhami Dağçoban adlı bir vatandaşın paylaşımı görenleri duygulandırdı. Elazığ ve Malatya'daki 4 aileyi evinde misafir edebileceğini bildiren gönlü güzel vatandaş, "Dün biz geldik, şimdi sizi bekliyoruz" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum