Van ESOB’tan Farsça Ve İngilizce Kursu

Van ESOB'tan Farsça Ve İngilizce Kursu

VAN ESOB Başkanı Berge: ‘Bir Lisan Bir İnsan’ projesi ile esnafa yönelik Farsça ve İngilizce dil kursu açıyoruz.

Editor: Van Haber
28 Şubat 2019 - 11:14

BİR LİSAN BİR İNSAN PROJESİ

VAN ESOB Başkanı Berge: ‘Bir Lisan Bir İnsan’ projesi ile esnafa yönelik Farsça ve İngilizce dil kursu açıyoruz.

Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VAN ESOB) Başkanı İsa Berge, esnafın daha kolay iletişim kurabilmesi için Farsça ve İngilizce dil kursu açacaklarını söyledi. Van’a gelen İranlıların hem Türkçe hem de İngilizce konuşabildiğine dikkat çeken Berge, “Bizim de İran’dan kaynaklı Farsça’yı, bir dünya dili olarak da İngilizce’yi öğrenmemiz gerekiyor.” dedi.

Hem insani hem de ticari ilişkiler için

Her şeye rağmen İranlıların Van’a gelmeye devam ettiğini belirten VAN ESOB Başkanı Berge, “Van ekonomisinin temel aktörlerinden olan esnafımız ile İranlı turistlerin iyi bir diyalog kurabilmeleri gerekiyor. Bu insani açıdan da gereklidir. Ayrıca yabancı turistler için de İngilizce’yi bilmeleri, esnafımız için bir avantaj olacaktır.” şeklinde konuştu.

Güray ve İnanç’a teşekkürler

Başkan Berge, projeye destek veren DAKA Genel Sekreteri Halil İbrahim Güray ve derslik imkanı sağlayan Van Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç’a teşekkür etti. 

Kurslar yakında başlıyor

Bir Lisan Bir İnsan Projesi Koordinatörü Yılmaz Tekin’in, VAN ESOB adına DAKA’ya sunduğu proje kabul edildi. Ezberciler Kavşağı’ndaki İpekyolu Gençlik Merkezi’nde verilecek kurslardan, odalarımıza kayıtlı esnaf ücretsiz olarak faydalanabilecek. Kayıt yaptırmak isteyen esnaf, 0541 573 15 01 numaralı telefon ile irtibata geçmesi gerekiyor. Farsça ve İngilizce kursu, yakın zamanda başlıyor. Esnafın yanı sıra İran ile ticaret yapan işadamları da kursa katılım sağlayabilecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kalite Sertifikası ve Belgelendirme İşlemleri
Kalite Sertifikası ve Belgelendirme İşlemleri
Ucuz ve Kaliteli Makyaj Ürünleri Nasıl Bulunur_
Ucuz ve Kaliteli Makyaj Ürünleri Nasıl Bulunur_