Van eski devlet hastanesi için imza kampanyası başlatıldı

Van eski devlet hastanesi için imza kampanyası başlatıldı

Van Gönüllüleri Platformu (VAGÖP), TOKİ tarafından bir süre önce satışa sunulan, ardından da satış listesinden çıkarılan ancak akıbeti henüz kesinlik kazanmayan eski Van Devlet Hastanesi yerinin yeşil alan olması için imza kampanyası başlattı.

Editor: Van Haber
10 Mart 2019 - 13:17

Van Gönüllüleri Platformu (VAGÖP), TOKİ tarafından bir süre önce satışa sunulan, ardından da satış listesinden çıkarılan ancak akıbeti henüz kesinlik kazanmayan eski Van Devlet Hastanesi yerinin yeşil alan olması için https://www.change.org üzerinden imza kampanyası başlattı.

İpekyolu ilçesi, Beşyol bölgesinde bulunan, yaklaşık 7 bin metrekarelik eski Van Devlet Hastanesi yeri başta olmak üzere, Van’daki yeşil alanlarla ilgili olarak bir süredir duyarlılık çalışmaları yürüten VAGÖP, bu çalışmalara bir yenisini ekledi.

İMZA KAMPANYASI BAŞLATILDI

VAGÖP, önceki gün, TOKİ tarafından bir süre önce satışa sunulan, ardından da satış listesinden çıkarılan ancak akıbeti henüz belli olmayan eski Van Devlet Hastanesi yerinin yeşil alan olması için https://www.change.org üzerinden imza kampanyası başlattı.
Kampanyanın, söz konusu alanın yeşil alan olarak imara işlenmesine kadar devam edeceği bildirildi.

KAMPANYAYA DESTEK ÇAĞRISI

chance.org üzerindeki imza kampanyasında desteği aranan vatandaşlara ise, şu çağrı yer alıyor: 
“Kentimiz, büyükşehir olmasına rağmen yeşil alan bakımından yeterli alanlara sahip değildir. Büyükşehirlerde kişi başına 10 metre kare bir yeşil alan düşmesi gerekirken, maalesef kentimizde bu oran 2 metre karenin altındadır. Sonuç olarak doğası ve turizm potansiyeli açısından önemli merkezlerden biri olan Van şehri, ne yazık ki merkezi yaşam alanları içerisinde yeşil alana muhtaç bir durumdadır. Bizler ‘Van Gönüllüleri Platformu’ olarak, bu noktada bir misyon üstelenerek bir takım çalışmalar yürütmekteyiz. Şehir merkezimizde bulunan, TOKİ’ye ait olan, Beşyol Mevkiinde (Van Devlet Hastanesi Eski Yerinde) kentimiz ve halkımızın menfaatleri doğrultusunda bahse konu alanın yeşil alan olması için sizlerin desteğini istiyoruz.”

SALI BULUŞMALARI SÜRECEK

Bu arada VAGÖP’ün her hafta Salı günleri düzenlediği çay buluşmaları da sürecek.
Platform üyeleri, eski Van Devlet Hastanesi yeri “yeşil alan” olarak imar planına dahil edilene dek, buluşmaları sürdüreceklerini söylüyor.

Her Salı günü saat 19.00’da Kardeşler Çayevi’nde bir araya gelen platform üyeleri, devlet hastanesi yeri başta olmak üzere, betonlaştırma tehlikesi bulunan Van’daki diğer yeşil alanlarla da ilgili olarak duyarlılık oluşturulacak yöntemler üzerinde sohbet ediyor.

Prestij Haber: Adil HARMANCI

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kalite Sertifikası ve Belgelendirme İşlemleri
Kalite Sertifikası ve Belgelendirme İşlemleri
Ucuz ve Kaliteli Makyaj Ürünleri Nasıl Bulunur_
Ucuz ve Kaliteli Makyaj Ürünleri Nasıl Bulunur_