Reklam
Reklam

Van depreminde babalarını kaybeden 42 çocuğa bisiklet hediyesi

Van'da hayırsever bir iş adamı tarafından Van depreminde babalarını kaybeden 42 çocuğa bisiklet hediye edildi. Edremit Belediye Başkanı İsmail Say'ın öncülüğünde bisikletlerine kavuşan çocuklar büyük sevinç yaşadı.

Van depreminde babalarını kaybeden 42 çocuğa bisiklet hediyesi
08 Temmuz 2020 - 00:25

Geçtiğimiz haftalarda Başkan Vekili Kerem Baynal’ın öncülüğünde İHH Kuveyt Konutlarında yapılan toplantı sonrası çocuklar bisiklet talebinde bulunmuştu. Çocukların bu talebine kayıtsız kalmayan hayırsever bir iş adamı ise 42 evin bulunduğu konutlara 42 adet bisiklet gönderdi.

DEPREM SONRASI İNŞA EDİLMİŞTİ

Van’da 2011 yılında yaşanan deprem sonrası eşi vefat eden aileler için yaptırılan İHH Kuveyt Konutlarını ziyaret eden Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, çocukları için özel olarak gönderilen bisikletlerin dağıtımı gerçekleştirdi. 

"GÖNÜL İSTEDİ Kİ VAN'DAKİ TÜM ÇOCUKALRIN BİSİKLETİ OLSUN"
Daha sonra konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan İsmail Say, belediyenin düzenlemiş olduğu bir önceki toplantı sonrası çocuklardan bisiklet talebinin geldiğini belirtti. Çocukların bu talebine hayırsever bir iş adamının kayıtsız kalmadığını vurgulayan Başkan Say, “Her bir aileye, her bir eve verilecek şekilde hayırsever iş adamımızca gönderilen bisikletlerin dağıtımına vesile olduk. Edremit Belediyesi olarak biz de çocuklarımıza kasklarını temin edeceğiz. Gönül isterdi ki Edremit’teki, Van’daki bütün çocukların bisikleti olsun. Bu noktada elimizden geldiğince çocuklarımıza, gençlerimize yatırım yapıyoruz. Ben özellikle bisikletleri gönderen iş adamımıza, hemşehrimize gönülden teşekkür ediyorum. Gönüllere dokunma, çocukların kalbine dokunma noktasında bizleri de vesile etti, bu yüzden kendisine teşekkür ediyoruz. İnşallah diğer anlamda da konutlarımızın ihtiyaçlarını, sıkıntılarını elimizden geldiğince gidermeye çalışıyoruz” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum