Van'daki öğrenciler tablet ve internet bekliyor

Koronavirüs tedbirleri kapsamında uzaktan eğitim sistemine geçilmesiyle birlikte maddi durumu yetersiz olan birçok öğrenci canlı derslerden geri kaldığı için WanHaber aracılığıyla yetkililere seslenerek tablet bilgisayar desteğinden faydalanmak istediklerini belirtti. Birçok veli ise ikamet ettikleri yerlerde internet altyapı sorununun olduğunu dile getirdi.

Van'daki öğrenciler tablet ve internet bekliyor
21 Aralık 2020 - 02:42

Türkiye’de koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında bulaşı riskini azaltmak ve öğrencilerin derslerden geri kalmamaları için alınan tedbirler doğrultusunda uzaktan eğitim sistemine geçilmişti. Alınan bu kararla öğrenciler internet üzerinden canlı ders görüyor. Fakat her öğrencinin maddi durumu ve imkanları eşit olmadığı için bir çok öğrenci canlı derslerden mahrum kalıyordu. Milli Eğitim Bakanlığı bu konuyla ilgili maddi durumu iyi olmayan öğrencilere derslerinden geri kalmamaları için tablet bilgisayar desteği verileceğini açıklamıştı. 

ÖĞRENCİLER TABLET İSTİYOR
Milli Eğitim Bakanlığı’nın maddi durumu iyi olmayan öğrencilere derslerinden geri kalmamaları için tablet desteği yapılacağı açıklaması üzerine Van’dan birçok kişi WanHaber Haber Merkezi’ne ulaşarak tablet istediklerini söyleyerek bu konu hakkında yetkili mercilere seslerini duyurmamızı istediler. 


WanHaber’e gelen mesajlarda öğrenciler; “Bizler tablet bilgisayar desteğinden faydalanmak istiyoruz. Evimizde bilgisayar ve tablet olmadığı için derslerimizden geri kalıyoruz. Derslerden geri kaldığımız zaman çok üzülüyoruz. Yetkililere sesimizi duyurmak istiyoruz” ifadelerini kulladılar.

Öte yandan Van Milli Eğitim İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ise Van’da 4 bin 600 tablet bilgisayarın önümüzdeki hafta öğrencilere dağıtılacağı ifade edilmişti. Bu açıklamanın üzerine öğrenciler tablet bilgisayarların kendilerine bir an önce verilmesini sabırsızlıkla bekliyor.

İNTERNET SORUNU
Konu ile ilgili haber merkezimize gönderilen mesajlar arasından dikkat çeken bir diğer konu ise internet sorunu. 


Bazı velilerin haber merkezimize gönderdiği mesajlarda ikamet ettikleri yerlerde internet alt yapı sorunu yaşadıklarını belittiler. Birçok kez yetkili firmalara ve yetkili mercilere dilekçe yazdıklarını ifade eden veliler, henüz internet sorunuyla ilgili bir neticeye varılmadığını dile getirdiler. WanHaber aracılığıyla yetkililere sesini duyurmak isteyen veliler internet sorununun bir an önce çözülmesini istiyor.

Öte yandan bazı veliler ise maddi imkanları el vermediği için internet imkanından faydalanamadıklarını belirterek yardım talebinde bulundular.


YORUMLAR

  • 0 Yorum