Van'da Yoğun Kar Yağışı Meydana Geldi

Dün akşam saatlerinden itibaren etkisini arttırarak sürdüren kar yağışı Van’da hayatı olumsuz etkiledi.

Van'da Yoğun Kar Yağışı Meydana Geldi
24 Ocak 2020 - 11:41

KAR TEMİZLEME VE YOL AÇMA ÇALIŞMALARIMIZ ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

Dün akşam saatlerinden itibaren etkisini arttırarak sürdüren kar yağışı Van’da hayatı olumsuz etkiledi. İpekyolu Belediyesi, Fen İşleri Müdürlüğü ve Çevre Koruma Müdürlüğü ekiplerimiz tüm araç, ekipman ve personeli ile karla mücadele ve tuzlama çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

İpekyolu Belediyesi olarak vatandaşların yoğun kar yağışına bağlı olumsuzluklardan en az şekilde etkilenmesi amacıyla, 5 ayrı ekip,  30 iş makinası ve 150 personel ile başta şehir merkezi olmak üzere 20 merkez mahalle ve 30 kırsal mahallede yol açma ve kar temizleme çalışmaları aralıksız olarak devam ediyor.
Ekiplerimiz, yoğun kar yağışı ve buzlanmanın ulaşımı olumsuz etkilediği ilçemizde, bir yandan yolları açık tutmak için aralıksız bir şekilde çalışırken diğer yandan da tuz serpme araçlarıyla mahalle aralarında buzlanmaya karşı çalışmalar yapıyor.

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN

Karla mücadele ekiplerimiz, minibüs hatlarının güzergâhları, okul bahçeleri, hastane bahçeleri, cami avluları, taziye evlerinin çevresi, karakollar, aile hekimlikleri gibi kurumların çevresindeki kar temizleme ve tuzlama çalışmalarını da sürdürüyor. Ekiplerimiz gece gündüz demen zorlu hava şartlarıyla mücadele etmek için görev başında olacak.

Gece saatlerinden itibaren, çalışmalarını başlatan Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, ana arterler başta olmak üzere, gün boyu cadde ve sokaklarda yol açma ve kar temizleme işlemlerine devam edecek.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN YOĞUR KAR MESAİSİ
 
Van'da dün gece saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışının ilk saatlerinden itibaren Büyükşehir Belediyesi ekipleri, karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Van merkez ve tüm kırsal mahallelerde etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi hayatı neredeyse durma noktasına getirdi. Gece saatlerinden itibaren kar yağışın başlamasıyla birlikte Büyükşehir Belediyesi karla mücadele ekipleri de sahaya çıktı. Yaklaşık bin personel ve 200'ü aşkın araçla gece boyunca sabahın ilk ışıklarına kadar kar küreme ve tuzlama çalışmaları yaptı. Sabah saatlerinde ise kent merkezinde vatandaşların sıkıntı yaşamaması için kaldırım temizliği başladı. Esnafında çalışmalara eşlik ettiği kaldırım küreme çalışmaları sürüyor.

Cumhuriyet caddesinde ekiplerin çalışmasını izleyen vatandaşlardan Orhan Altun, Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.

Altun, "Yaklaşık 8 yıldır böyle bir kar görmemiştim. Bu sene de beklenen kar şimdi yağdı. İnşallah bereketli olur. Karın yağması ile birlikte görüyorum ki belediye ekipleri de temizlemeye başlamış. Kısa zaman içerisinde de tüm cadde ve sokakları temizleyeceklerine inanıyorum" dedi.

Cadde de esnaflık yapan Onur İnan da ekiplerin geceden bu yana çalıştığına dikkat çekerek şunları söyledi:
"Büyükşehir Belediyesi ekiplere gerçekten büyük bir özveri ile çalışıyor. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Geceden bu yana küreme çalışmaları yapılıyordu. Şimdi de caddede kar temizleme çalışması yürütülüyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz."

Öte yandan yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle kent genelinde 579 yerleşim yeri ulaşıma kapanırken, kar seviyesi yüksek kesimlerde yer yer 1 metre, kent merkezinde ise yarım metre olarak ölçüldü.

YORUMLAR

  • 0 Yorum