Van’da Yerel Marketlerden Alışveriş Çağrısı

Van'da Yerel Marketlerden Alışveriş Çağrısı

VAN ESOB Başkanı Berge, yerel marketlerden alışveriş yapılması çağrısında bulundu.

Editor: Van Haber
02 Ocak 2019 - 14:01

VAN ESOB Başkanı Berge, yerel marketlerden alışveriş yapılması çağrısında bulundu.

Van Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (VAN ESOB) Başkanı İsa Berge, Çınar AVM’nin açılışını yaptı. Van merkezdeki marketin açılış kurdelesini kesmeden önce konuşan Berge, böyle zor bir süreçte işyeri açan esnafı kutladı. Stihdama vesile olduğu için marketin sahibi Bedrettin Kıyat’a teşekkür eden Berge, Van esnaf ve sanatkarının her zaman üzerine düşeni yaptığını söyledi. Berge, “Bu ekonomik döngünün zor olduğu günlerde kıymetli esnafımız, büyük bir emekle işletme açmış. Van halkına hizmet etmek adına işyerini açmış.” dedi.   

Yerel marketlerden alışveriş çağrısı yaptı

Ulusal marketlerin Van’a bir katkısının olmadığını ve gelen hasılatın bankalar üzerinden İstanbul’a gönderildiğini söyleyen VAN ESOB Başkanı Berge, “Buradan Van halkına sesleniyorum. Lütfen dışarıdan gelip Van’da ahtapot gibi yayılan marketlerden değil de, Van’ımızda çoluğumuza çocuğumuza hizmet eden yerel marketlerimizi tercih edelim. Yerel marketlerde çalışacak olanlar bizim evlatlarımızdır. Van’ın ekonomisi ancak bizim birbirimize sahip çıkmamızla bir yerlere gelebilir. Müessesemizin hayırlara vesile olmasını Allah’tan niyaz ediyorum.”

Dualarla açılışı yapıldı

Berge, konuşmasının ardından açılış kurdelesini kesti. Açılışa Berge’nin yanı sıra, işadamı Kahhar Eraslan, Tuşba İlçe Müftüsü Zahit Dereli, İpekyolu İlçe Müftüsü Sacit Emiri, Çınar AVM’nin işletmecisi Murat Kıyat ve vatandaşlar katıldı. Çınar AVM’nin açılışı dualarla yapıldı.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Cemil Ertem
    5 ay önce
    Yerel marketlerin hiçbiri uygun fiyat avantajı saglamadigi gibi . Etiketle kasa fiyatları arasında çok afaki fiyat farklılıkları var bilin bunu.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gülaçar’dan Seçim Çalışması
Gülaçar’dan Seçim Çalışması
Van'da 2018 yılında ölümler azaldı mı?
Van'da 2018 yılında ölümler azaldı mı?