Van’da Taksi Duraklarının Yenilenmesinde İlk Adım Atıldı

Van'da Taksi Duraklarının Yenilenmesinde İlk Adım Atıldı

Van Büyükşehir Belediyesi taksi duraklarını modernize etmek için tamamladığı projeyi hayata geçiriyor. Çalışmayla ilk etapta 10 taksi durağı yenilenecek.

Editor: Van Haber
23 Mart 2018 - 13:35

TAKSİ DURAKLARININ YENİLENMESİ İÇİN İLK ADIM ATILDI

Van Büyükşehir Belediyesi taksi duraklarını modernize etmek için tamamladığı projeyi hayata geçiriyor. Çalışmayla ilk etapta 10 taksi durağı yenilenecek.

Büyükşehir Belediyesi kent merkezinde görüntü kirliliğine sebep olan ve çoğu kaldırımlarda bulunan baraka tipi taksi duraklarını kaldırılarak yerine daha kullanışlı ve estetik duraklar yapacak. Çalışma için harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, ilk etapta işlek noktalarda bulunan 10 durağı modernize edecek. Daha sonrasında ise proje kent genelinde uygulanacak.

Yeni yapılacak taksi duraklarının yerlerinin belirlenmesi için sabahın erken saatlerinde alanda inceleme yapan Van Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fazıl Tamer ve ilgili daire başkanları taksici esnafını ziyaret ederek, çalışma ile ilgili görüşlerini aldı. 

Taksi duraklarının modernize edilmesi projesinin hayata geçirilmesi için çalışmaların kısa sürede başlayacağını belirten Genel Sekreter Yardımcısı Tamer, “Yılardır ilimizin işlek noktalarında, kaldırımlarda ve orta refüjlerde gelişi güzel yapılan taksi yazıhaneler bulunmaktadır. Sayın Valimizin talimatlarıyla bunlara bir standart getirilmesi için bir proje hazırladık. Bugün de ekiplerimizle birlikte yeni taksi duraklarımızın yapılacağı alanları inceledik. Taksici esnafımızla da görüştük. Taksici esnafımızın da destekleriyle daha düzenli ve şehrimize yakışacak bir durak çalışması yapmak istediğimizi ifade ettik. Onlar da çalışma ile ilgili memnuniyetlerini dile getirdiler” dedi.

Daha sonra ana cadde ve ara sokakları gezen Tamer, kaldırım işgali yapan esnafı uyararak, bu konuda gerekli hassasiyeti göstermelerini istedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gülaçar’dan Seçim Çalışması
Gülaçar’dan Seçim Çalışması
Van'da 2018 yılında ölümler azaldı mı?
Van'da 2018 yılında ölümler azaldı mı?