Van'da takla atan araçtan burnu bile kanamadan kurtuldu

Van'da meydana gelen trafik kazasında sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil ters döndü. Kazada sürücü Faik Öztürk taktığı emniyet kemeri sayesinde burnu bile kanamadan kurtuldu.

Van'da takla atan araçtan burnu bile kanamadan kurtuldu
14 Ocak 2021 - 19:08

Kaza, Edremit ilçesinde Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü civarında saat 08.00’da meydana geldi. 36 FL 100 plakalı aracın sürücüsü Faruk Öztürk isimli vatandaş, seyir halindekiyken önündeki araç ani fren yaptı. O sırada diğer araçlara çarpmamak için ani fren yapan Öztürk de direksiyon hakimiyetini kaybetti. Direksiyon hakimiyetini kaybederek kaldırıma çarpan araç, takla atarak ters döndü. O sırada emniyet kemeri takılı olan sürücü Öztürk, meydana gelen kazada burnu kanamadan kurtuldu.

EMNİYET KEMERİ SAYESİNDE...
Sürücü Faruk Öztürk, emniyet kemerinin hayat kurtardığına bir kez daha şahitlik ettiğini belirtti. Emniyet kemeri sayesinde yara almadan kurtulmanın sevincini yaşadığını ifade eden Öztürk, “Önümüzdeki araç ani fren yapınca bizde o esnada biraz hızlı gidiyorduk. Haliyle yandaki araçlara çarpmamak için frene bastık. Direksiyon hâkimiyetini kaybedince böyle oldu. Emniyet kemeri sayesinde yara almadan kurtuldum. Bu yüzden herhangi bir sıkıntı yaşamadık” dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum