Van’da STK’lardan Ramazan çalışmaları

Van'da STK’lardan Ramazan çalışmaları

Van’da bulunan sivil toplum kuruluşları (STK), Ramazan ayının başlamasıyla yardım çalışmalarına hız verdi.

Editor: Van Haber
29 Mayıs 2017 - 16:32

Kentte faaliyet yürüten İHH İnsani Yardım Vakfı Van Şubesi ile Umut Kervanı Platformu Üyesi Van Rahmet Eli Gıda Bankası yetkilileri, rahmet ve bereket ayı Ramazanda ayırım gözetmeksizin binlerce muhtaç ve yetim aileye ulaşmayı hedeflediklerini ifade ettiler. İHA muhabirine açıklamalarda bulunan İHH Van Temsilcisi İbrahim Çinkılıç, vakıf olarak bu yıl 104 ülkede ‘Sizi Bekliyorlar’ sloganı ile çalışmalara başladıklarını belirterek, “Ülkemizde ise her yıl olduğu gibi bu yıl da 81 ilimizde çalışmalarımız mevcut. Bu kapsamda Van’da ise yetim, mağdur ve mülteci ailelerimize bin 500 civarında kumanya yardımı yapıyoruz. Özellikle bayrama yakın giyim ve ayakkabı yardımımız olacak. Her sene olduğu gibi bu senede gönüllü ailelerimiz iftarlık yemeklerini hazırlayarak yetim ailelerimize misafir olacaklar. Yine yetim ailelerimize özel hazırladığımız Ramazan paketlerimizi ailelerimize ulaştırıyoruz” dedi.
Ramazan ayının 15’i Dünya Yetimler Günü olması nedeniyle yetim ailelerle iftar sofrasında buluşacaklarını da anlatan Çinkılıç; ayrıca Somali, Sudan, Suriye ve Yemen gibi mağduriyetlerin yaşandığı İslam ülkeleri için de çalışmalarının olduğunu ifade etti.


Van Rahmet Eli Gıda Bankası Başkanı Sabri Yıldırım da, Ramazan ayı öncesinde çalışmalarına başladıklarını belirterek, “Ramazan ayına kısa bir süre kala yardım vereceğimiz aileleri belirledik. Esnaf ve hayırsever vatandaşlarımıza giderek, Ramazan ayında bizlere destek olmaları için görüşmeler yaptık. Bu sayede şu ana kadar 100 ailemize nakdi para yardımında bulunduk. 50 ailemize gıda paketlerini ulaştırdık. Çalışmalarımız devam edecek. Ay içerisinde bin muhtaç aileye ulaşma hedefimiz var. Bayrama yakın yetim ailelerimizle alakalı kıyafet yardımız olacak. Yanı sıra her sene geleneksel olarak yaptığımız hayırsever vatandaşlarımız ile muhtaç ailelerimiz iftar sofrasında buluşturacağız” dedi.
Zenginlerle fakirler arasında köprü vazifesi gördüklerini anlatan Yıldırım, hayırseverlerden destek beklediklerini de sözlerine ekledi.

İHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
HDP Van'da Aday Göstereceği Adayları Açıkladı
HDP Van'da Aday Göstereceği Adayları Açıkladı
Van Ferit Melen Havalimanı Personel Alımı Yapacak
Van Ferit Melen Havalimanı Personel Alımı Yapacak