Van'da Seyyar Satıcılara Sıkı Denetim

Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri vatandaşların daha sağlıklı hizmet alması adına rutin denetim ve kontrollerine devam ediyor.

Van'da Seyyar Satıcılara Sıkı Denetim
18 Eylül 2019 - 13:17

VAN BÜYÜKŞEHİR SEYYAR SATICI DENETİMLERİNİ SIKLAŞTIRDI

Van Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri vatandaşların daha sağlıklı hizmet alması adına rutin denetim ve kontrollerine devam ediyor. Toplum sağlığı açısından çeşitli riskler oluşturan ve haksız kazanca neden olan seyyar satıcılarla mücadele etmeye devam eden Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri seyyar satıcılara göz açtırmıyor.

Çalışmalar kapsamında seyyar satıcıların verdiği rahatsızlıkları sürekli yerinde gözlemlediklerini ifade eden Zabıta Daire Başkanı Osman Sevinç, kanun ve yönetmeliklere aykırı faaliyetlerde bulunan seyyar satıcıları ilk etapta uyarmalarına rağmen netice alamadıklarını söyledi. Sevinç, ''Kaldırımlar yayaların, yollar araçların, parklar ise halkındır. Kaldırımları ve parkları kapatarak kendine rant kapısı gibi gören kişilere müsamaha göstermeyeceğiz. Vatandaşlar tarafından kaldırım işgali yapanlar ve seyyar satıcılar hakkında her gün yüzlerce şikayet alıyoruz. Biz de bu şikayetleri dikkate alarak çalışmalarımızı yapıyoruz. Zaman zaman maalesef ağır hakaretlere de maruz kalıyoruz. Fakat biz yinede şehirleşme ruhuna aykırı olan seyyar satıcı olayını ortadan kaldırmak için durmadan çalışacağız” dedi.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • hasan
  8 ay önce
  Allah aşkına şu kaldırımlarıda temizleyin esnaflar yüzünden kaldırımda yürüyemez olduk yolun ortasında yürüyoruz yanlarda arabalar park ediyor ortadan araba geliyor nerden yürüyeceğimizi şaşırdık temizleyin artık şu kaldırımları rahat rahat yürüyelim
 • murat
  8 ay önce
  haklısın vallah çok güzel yazmışsın