Van’da Sebze Hali Gelirlerini Yüzde 300 Arttırdı

Van'da Sebze Hali Gelirlerini Yüzde 300 Arttırdı

Van Büyükşehir Belediyesi, bünyesindeki sebze hali gelirlerini yüzde 300 arttırdı. 

Editor: Van Haber
02 Mayıs 2018 - 18:20

BÜYÜKŞEHİR SEBZE HALİ GELİRLERİNİ ÜÇE KATLADI

Van Büyükşehir Belediyesi, bünyesindeki sebze hali gelirlerini yüzde 300 arttırdı. 

Büyükşehir Belediyesi İşletme ve İştirakler Daire Başkanlığı'na bağlı Hal Müdürlüğü, hal esnafının birikmiş 483 bin TL'lik alacağını tahsil ederek gelirlerini de yüzde 300 oranında artırdı. 

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fazıl Tamer'e bilgi veren Hal Müdürü Mehmet Yanardağ, yönetim değişikliği ile birlikte kentte sağlanan güven ortamının yatırımcıya ve tüccara güven verdiğini belirterek hal esnafının iş yapar hale geldiğini belirtti.

Genel Sekreter Yardımcısı Tamer ise Büyükşehir Belediyesi'ne birikmiş borcunu ödeyen esnaflara teşekkür etti.

Tamer, "Vali ve Büyükşehir Belediyesi Başkan V. Murat Zorluoğlu'nun göreve başlamasının ardından bir çok proje hayata geçirildi. Bunun yanında kentte güven ortamı oluşması ile birlikte esnaf ve tüccarlarımızın da işleri arttı. Biz Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman esnaf ve tüccarlarımızın yanındayız. Yeni yönetim döneminde Büyükşehir Belediyemiz, sebze halinden olan gelirlerini yüzde 300 oranında artırdı. Bu aynı zamanda esnafında işlerini artırdığı anlamına geliyor. Bu durum bizleri mutlu etti. Bunun yanında Belediyemizin 2014 yılından beri sebze hali esnafından alacakları birikmiş durumdaydı. Biz bu konuyu nihayete erdirerek alacağımız olan 483 bin tl yi tahsil ettik. Bu şekilde Belediyemize gelir sağlamış olduk" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gülaçar’dan Seçim Çalışması
Gülaçar’dan Seçim Çalışması
Van'da 2018 yılında ölümler azaldı mı?
Van'da 2018 yılında ölümler azaldı mı?