Van’da Renkli Anlar

Van'da Renkli Anlar

Kalkınma Bakanlığı'nın Türkiye genelinde uyguladığı ve finanse ettiği, Van Valiliği'nin koordinasyonunda, İpekyolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yürütülen SODES (Sosyal Destek ) projesinin resmi açılış ve malzeme dağıtım töreni İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk'ün de katılımıyla Bostaniçi Spor Salonu'nda yapıldı.

Editor: Van Haber
02 Haziran 2018 - 02:32

SOSYAL DESTEK PROJESİ RESMİ AÇILIŞ VE MALZEME DAĞITIM TÖRENİ RENKLİ ANLARA SAHNE OLDU

Kalkınma Bakanlığı'nın Türkiye genelinde uyguladığı ve finanse ettiği, Van Valiliği'nin koordinasyonunda, İpekyolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yürütülen SODES (Sosyal Destek ) projesinin resmi açılış ve malzeme dağıtım töreni İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk'ün de katılımıyla Bostaniçi Spor Salonu'nda yapıldı. Amacı, 18 yaş altında olan, anne ve/veya babasını kaybetmiş, aile bütünlüğü bozulmuş, sosyoekonomik düzeyi düşük, suça meyilli, sosyal açıdan kısıtlı bulunan, ilkokul, ortaokul ve lisede öğrenim gören kız ve erkek öğrencilerinin, spor ve sanat faaliyetleri yapmanın yanı sıra sosyal-kültürel etkinliklere dahil olmalarını sağlamak, toplumsal dayanışma ve bütünleşmeyi artırmak olan proje kapsamında; örgün eğitimde yer alan dezavantajlı yaklaşık 2.000 öğrenci belirlenerek, futbol, basketbol, voleybol, resim, ebru sanatı branşlarında 1 yıl boyunca proje kapsamında eğitim-öğretim görecek.

Geniş bir katılımla düzenlenen törende bir konuşma yapan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, dezavantajlı çocuklarımıza verdikleri önemi benzer projelerle her zaman gösterdiklerini belirterek, Kalkınma Bakanlığı'nın ülke genelinde uygulamaya koyduğu SODES projesinin yürütülmesinde de çok hassas ve dikkatli olduklarını vurguladı ve "Sizleri yakından takip ediyorum, resmi açılışı bugün yapıyor olabiliriz fakat sizler çalışmalarınıza kışın başladınız. Yoğun kar yağışlarında antrenörlerinizle sahaya çıktınız. Gençlerimiz, çocuklarımız, "Hayata Smaç" projesiyle inşallah daha başarılı olacaksınız. Bu proje kapsamında öğrenilen her bilgi hayatınızda sizlere başarılar getirecektir. Spor, sanat alanları gibi çeşitli dallarda kurslar verildi. İnşallah aldığınız bu kurslarla hayata daha güzel bakacaksınız. "Hayata Smaç" projesiyle hayatlarımız daha da mutlu olacak" dedi. Törende proje kapsamında bulunan çocuklara 2000 adet spor malzemesi dağıtımı yapıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Gülaçar’dan Seçim Çalışması
Gülaçar’dan Seçim Çalışması
Van'da 2018 yılında ölümler azaldı mı?
Van'da 2018 yılında ölümler azaldı mı?