Van’da O Yerin İsmi Değişti

Van'da O Yerin İsmi Değişti

Nevşehir ve Ankara'da üç yeni üniversite kurulurken altı üniversitenin de isimleri değiştirildi. İsimleri değiştirilen üniversiteler arasında Yüzüncü Yıl Üniversitesi de var. Kaynak: Resmi Gazete'de yayımlandı, Van'da o yerin adı değişti.

Editor: Van Haber
02 Temmuz 2017 - 13:24

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanarak yürürlüğe giren 7033 sayılı kanuna göre altı üniversitenin adı değişti.

3 ÜNİVERSİTE KURULDU

Resmi Gazete’de yayımlanan kanunla, İlke Eğitim ve Sağlık Vakfı’nca Nevşehir’de Kapadokya Üniversitesi, Ortadoğu Sanayi ve Ticaret Merkezi Araştırma Geliştirme Eğitim Kalkınma ve Danışma Vakfı’nca Ankara’da Ostim Teknik Üniversitesi ile Ankara Güzel Sanatlar Üniversitesi kuruldu.

6 ÜNİVERSİTENİN ADI DEĞİŞTİ

Ayrıca bazı üniversitelerin isimlerinde de değişiklikler yapıldı. Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nin adı “Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi”, Acıbadem Üniversitesi’nin adı “Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi”, Ömer Halisdemir Üniversitesi’nin adı “Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi”, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi’nin adı “Altınbaş Üniversitesi”, Uluslararası Antalya Üniversitesi’nin adı da “Antalya Bilim Üniversitesi” olarak değiştirildi.

Gazete Duvar

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vanspor'un 2.Lig'e Çıkması İçin Kaldı Bir Adım
Vanspor'un 2.Lig'e Çıkması İçin Kaldı Bir Adım
Van Gölü sahilinde temizlik
Van Gölü sahilinde temizlik