Van’da Muarrak Sanatına Yoğun İlgi

Van'da Muarrak Sanatına Yoğun İlgi

İpekyolu Belediyesi Berivan Kültür ve Sanat Merkezi'nde, ağaç kabukları ve ahşap parçalarıyla meydana gelen "MUARRAK" sanatı kursları vatandaşlarımız tarafından yoğun ilgi görüyor.

Editor: Van Haber
25 Ekim 2018 - 12:33

MUARRAK SANATINA YOĞUN İLGİ DEVAM EDİYOR

İpekyolu Belediyesi Berivan Kültür ve Sanat Merkezi'nde, ağaç kabukları ve ahşap parçalarıyla meydana gelen "MUARRAK" sanatı kursları vatandaşlarımız tarafından yoğun ilgi görüyor. Henüz yeni tanınan, yaklaşık 8 yıllık bir geçmişi olan ve ülkemizde çok az bilinen Muarrak sanatını canlandırmak adına belediyemiz, Berivan Kültür ve Sanat Merkezi'nde meraklılarıyla buluşturuyor. Bu kapsamda hafta içi her gün Afgan uyruklu eğitmenlerin öğretimiyle devam eden kurslara, hafta sonu kursları da ekleniyor.

Van halkının bu sanatı çok sevmesi ve gelen yoğun talepler üzerine, Cumartesi-Pazar günleri 10.00-16.00 saatleri arasında verilecek kurslara katılmak isteyen vatandaşlarımız Berivan Kültür Sanat Merkezi'ne başvurabilirler. İpekyolu Belediyesi alt ve üst yapı hizmetlerinin yanı sıra sosyal-kültürel faaliyetleri çerçevesinde hizmette olan birbirinden farklı eğitim kurslarına yenilerini de eklemeye devam edecektir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Ahmet Kaya rolü Vanlı sanatçıya verildi
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı
Vanspor'da Transfer Dönemi Başladı