Van’da “Kent Esenliği” toplantısı

Van’da “Kent Esenliği” toplantısı

Van Büyükşehir Belediyesi ve esnaf odalarının katılımıyla “Kent Esenliği” toplantısı düzenlendi.

Editor: Van Haber
28 Ekim 2017 - 15:48

Van Büyükşehir Belediyesi ve esnaf odalarının katılımıyla “Kent Esenliği” toplantısı düzenlendi.
Büyükşehir Belediyesi, her alanda yaptığı hizmetlerle vatandaşların güven ve desteğini kazanırken, aynı zamanda halkın dilek ve önerilerine dayalı şeffaf, katılımcı belediyecilik örneği sergiliyor. Bu kapsamda Van’da bulunan tüm esnaf ve sanatkar odaları temsilcilerinin katılımıyla geçen ay birincisi yapılan “Kent Esenliği” toplantısının ikincisi belediyede gerçekleştirildi. Genel Sekreter Yardımcısı Fazıl Tamer başkanlığında yapılan toplantıya, ilgili daire başkanları ve esnaf sanatkar odaları temsilcileri katıldı.
Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fazıl Tamer, kenti ilgilendiren kararların en doğru şekilde alınması için katılımcılığın önemine vurgu yaparak, “Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Zorluoğlu’nun talimatlarıyla aylık ‘Kent Esenliği’ toplantımızın ikincisini yapıyoruz. Bu toplantılarla siz değerli oda başkanlarımızın kent ile ilgili alınan kararlarda fikir beyan ederek yönetim sürecine etkin katılımlarınızı istiyoruz. Kentimiz her şeyin en güzelini hak ediyor. Bizler bir işi yaparken sizlerin de fikirlerini almak istiyoruz. Van için en doğru olan kararları birlikte istişare ederek alalım. Daha yaşanabilir ve modern bir kent için birlikte çalışalım” dedi.


Toplantıda; kaldırım işgalleri, rezidans ve motel denetimleri, mesken alanları içinde bulunan ibadethane ve eğitim kurumu gibi yerlerin yanında içki satan yerlerin tespit edilmesi, mezbahane dışında kaçak hayvan kesimlerinin engellenmesi, kentin muhtelif yerlerinde bulunan ruhsatsız otoparkların kayıt altına alınması, seyyar satıcıların gerekli uyarılar yapılarak pazar alanlarına yönlendirilmesi, şehir merkezinde bulunan demirci, mermerci, lastikçi ve benzeri işletmelerin şehir dışında uygun alanlara taşınması, imalat yapan fırın, lokanta gibi işletmelerin hijyen ve ruhsat denetimlerinin yapılması ve emniyet güçlerinin de desteğiyle sokak ve caddelerde park yasağı bulunan alanlarda parklanmanın önlenmesi için mücadele edilmesi kararlaştırıldı.

İHA

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vanspor'un 2.Lig'e Çıkması İçin Kaldı Bir Adım
Vanspor'un 2.Lig'e Çıkması İçin Kaldı Bir Adım
Van Gölü sahilinde temizlik
Van Gölü sahilinde temizlik