Van’da Kar Temizleme Çalışmaları Devam Ediyor

Van'da Kar Temizleme Çalışmaları Devam Ediyor

Van Büyükşehir Belediyesi, Gevaş’ta etkili olan yoğun kar yağışı ve tipiye rağmen yol açma çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Editor: Van Haber
10 Ocak 2019 - 17:01

BÜYÜKŞEHİR KAR YAĞIŞINA RAĞMEN ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Van Büyükşehir Belediyesi, Gevaş’ta etkili olan yoğun kar yağışı ve tipiye rağmen yol açma çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Van’da etkili olan kar yağışı ve tipi hayatı olumsuz yönde etkilerken, Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesine bağlı karla mücadele ekipleri 13 ilçe ve kent merkezinde karla mücadele çalışması yapıyor. 24 saat esasına göre yapılan çalışmalarla mahalle ve mezra yolları açılmaya çalışılıyor.

Gevaş ilçesinde yoğun kar yağışı altında çalışmalarını yürüten ekipleri tipi nedeniyle zaman zaman zor anlar yaşıyor. İlçe merkezine yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta bulunan Dağyöre Mahalle Yolu yaklaşık 4 saatlik çalışma ile ulaşıma açıldı.

Geçmişte yollarının günlerce kapalı kaldığını belirten Dağyöre Mahalle Muhtarı Erdal Yıldız “Van Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları sayesinde çok şükür yollarımız kapalı kalmıyor. Aynı gün gelip yolumuzu açıyorlar. Dün akşam da yolumuzu açtılar. Bugün tekrar kar yağışı ve tipi nedeniyle kapanan yolumuz hemen müdahale edilerek açıldı. Sağ olsunlar yolumuzu kapalı bırakmıyorlar. Şu anda mahallemizde kar kalınlığı ortalama 1 metredir. Ona rağmen yollarımız açıktır. Burası yüksek rakımlı olduğu için sürekli tipi ve fırtına etkili oluyor. Çalışmalarından dolayı Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Mehmet Emin Bilmez ve karla mücadele ekiplerine çok teşekkür ediyoruz.”

Ayrıca Büyükşehir Belediyesi 175 iş makinesi ve yaklaşık 498 personelle 7 gün 24 saat karla mücadele çalışması yürütüyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Van'da Jandarmadan inci kefali nöbeti
Van'da Jandarmadan inci kefali nöbeti
Van'da 5 kişi gözaltına alındı
Van'da 5 kişi gözaltına alındı