Van'da kamu çalışanlarına mesai saati düzenlemesi gündemde

Koronavirüsün yaygın olduğu bazı kentlerde kamu çalışanlarına mesai saati düzenlemesi getirildi. Vaka artışının en hızlı arttığı illerin başında gelen Van'da da aynı düzenleme gündemde.

Van'da kamu çalışanlarına mesai saati düzenlemesi gündemde
12 Eylül 2020 - 22:03

Türkiye genelinde koronavirüs salgının en çok görüldüğü illerde çeşitli tedbirler alınmaya devam ediyor. Koronavirüs salgının yayılımının önlenmesi amacıyla kamu kurum ve kuruluşlarında mesai saatleri değiştiriliyor.

DİYARBAKIR VE ANKARA'DA UYGULAMA BAŞLADI

Daha önce Ankara'da getirilen mesai saati uygulaması şimdi de Diyarbakır'da hayata geçti. 

Diyarbakır Valiliği'nden yapılan açıklamada, "İl genelindeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personellerin mesaiye geliş ve gidiş saatlerinde, hem trafikte oluşabilecek hem de toplu taşımayı kullanacak insan sayısında yaşanacak yoğunluğun önüne geçerek salgının bulaşma tehlikesini en aza indirmek amacıyla mesai saatlerinde değişiklik yapıldı. Alınan karar doğrultusunda kurum çalışanlarının 15 Eylül 2020 tarihinden itibaren 08.00-16.00 ve 09.00-17.00 mesai saatlerine uygun olarak iki grup halinde çalışması kararlaştırılırken, yapılan bu değişiklikle 'Kontrollü sosyal hayat' çerçevesinde insan yoğunluğunun azaltılması ve salgının bulaş hızının kontrol altına alınması hedefleniyor" denildi.

VAN'DA DA MESAİ UYGULAMASI GÜNDEMDE

Geçtiğimiz günlerde kente gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son bir ay içerisinde Van'da vakaların iki katına çıktığını belirtmiş yeni tedbirlerin alınabileceğinin sinyalini vermişti. Türkiye'de en çok vaka artışının yaşandığı 5 il içerisinde gösterilen Van'da da kamuda mesai saati düzenlenmesinin hayata geçebileceği öğrenildi. Konu ile ilgili bu günlerde Van Valiliği'nin duyuru yapması bekleniyor. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum