Van’da ‘Kadın Sağlığı ve Hijyen’ konulu seminer

Van’da ‘Kadın Sağlığı ve Hijyen’ konulu seminer

Van Büyükşehir Belediyesi; kadın sağlığı ve kişisel temizlik konularında eğitim semineri düzenledi. Sağlık Daire Başkanlığı Evde Bakım Hizmetleri Şube Müdürlüğü, kadın sağlığı konusunda çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda Edremit Mesleki Eğitim ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen seminer, kadınların yoğun katılımı ile gerçekleşti.

21 Eylül 2017 - 15:50

Buradaki eğitimlerin asıl amacının kadınların kendilerini tanımalarını sağlamak olduğunu ifade eden eğitmen Çiğdem Altunoğlu, burada yaygın olan kanser çeşitleri ile kişisel temizlik konularında kadınlarda farkındalık oluşturmayı hedeflediklerini söyledi.Yaklaşık bir saat süren seminer kapsamında katılımcılara kadın sağlığı, meme kanseri, rahim ağzı kanseri ve kişisel temizlik konularında risk faktörleri, erken teşhisin önemi, kadınların sağlık hizmetlerine erişimi ve sağlık hizmetlerinden faydalanma gibi konularda detaylı bilgiler verildi.Yoğun katılımın olduğu seminer sonunda kadınlara el broşürü ve hijyen pedleri dağıtıldı.


Seminere AK Parti Kadın Kolları Başkanı Havva Duran, kadın sağlığı eğitmenleri Çiğdem Altunoğlu ve Derya Yılmaz ile çok sayıda kadın katıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vanspor İçin Biraraya Geldiler
Vanspor İçin Biraraya Geldiler
Gürpınar’daki husumetli iki mahalle barıştı
Gürpınar’daki husumetli iki mahalle barıştı