Van'da kaç kişi koronavirüs aşısı oldu? Rakamlar açıklandı

Sağlık Bakanlığı il bazında koronavirüs aşılarının uygulama rakamlarını haritayla paylaşıyor. Buna göre Van'da şu ana kadar 21 bin 833 kişiye aşı yapıldı.

Van'da kaç kişi koronavirüs aşısı oldu? Rakamlar açıklandı
13 Şubat 2021 - 20:01

Tüm Dünya'yı etkisi altına alan koronavirüs salgını dolayısıyla ülkeler aşılma çalışmalarını sürdürüyor. Türkiye'de de Sağlık Bakanlığı aşılama çalışmaları konusunda vatandaşları bilgilendiriyor. 

RİSK GRUPLARINA GÖRE DEVAM EDİLİYOR

İlk etapta, en riskli grupta bulunan sağlık çalışanlarının aşılanmasıyla start verilen kampanya kapsamında, risk gruplarına göre düzenlenen programa göre devam ediliyor.

BAKANLIK SAYILARI YAYINLIYOR

Çalışmalar devam ederken Sağlık Bakanlığı tarafından aşı verileri güncel olarak yayınlanıyor. Bakanlığın resmi internet sitesindeki Kovid-19 Aşı Bilgilendirme Platformu'nda her yapılan aşı kayıt altına alınıyor.

VAN'DA KAÇ KİŞİ AŞI OLDU?

Sağlık Bakanlığı'ndan elde edilen verilere göre Van'da şu ana kadar 21 bin 833 kişiye koronavirüs aşısı uygulandı. 

HARİTA ÜZERİNDE ŞEHİRLERDEKİ SON DURUM

Yapılan aşıların miktarı 1. ve 2. doz olarak sürekli güncelleniyor. Bunun yanında tasarlanan haritada da şehirlerde uygulanan aşı miktarı gösteriliyor. Harita üzerinde şehirlerde uygulanan toplam aşı miktarını görmenin yanında, o şehirde uygulanan 1. ve 2. doz miktarını da ayrı ayrı görmek de mümkün.

YORUMLAR

  • 0 Yorum